Pielgrzymka Włochy Nieznane

(17-26.09.2021)

Dzień I (pt 17.09.)

Zbiórka uczestników o godz. 2.40. Wyjazd o godz. 3.00. . Przejazd do miasta Mozarta – Salzburga. Zwiedzanie miasta zaczniemy od ogrodów Pałacu Mirabell –rezydencji biskupów Salzburga, następnie zobaczymy Dom Mozarta oraz Katedrę Św. Ruperta – patrona miasta i Kraju Salzburskiego. Msza Święta. Następnie wjedziemy kolejką na wzgórze na którym znajduje się Twierdza Biskupia. Panorama na miasto i Alpy. Przejazd na nocleg w okolicach Fusch an der Grossglockner. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II (Sb 18.09)

Śniadanie. Przejazd Gross Glockner Hochalpenstrasse. Najbardziej znana trasą wysokogórską w Austrii. Wjedziemy maksymalnie na wysokość 2502 m.n.p.m.. Zobaczymy słynny Lodowiec Pasterze, a także piękne wysokogórskie krajobrazy. Przejazd do Heiligenblutt – miejscowości, w której znajduje się malutki kościółek, w którym znajdują się relikwie cudu eucharystycznego z Konstantynopola. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Spiazzi. Jadąc w stronę granicy włoskiej zatrzymamy się przy Wodospadzie Jungfernsprung – możliwość krótkiego spaceru do podnóża wodospadu o łącznej wysokości 130 m. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień III (Nd 19.09.)

Śniadanie. Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Madonna Della Corona, zawieszonego na skałach ponad Doliną Adygi. Msza Święta. Przejazd do Werony. Zwiedzanie Werony – miasta Romea i Julii: ruiny rzymskiego amfiteatru, Castel Vecchio, Most Scaligero, Pałac Scaligerich,  Dom Julii. .  Przejazd do San Gimignano. Spacer uliczkami miasta określanego jako „Średniowieczny Manhatan”. Przejazd na nocleg w okolicach Sieny.

Dzień IV (Pn 20.09.)

Śniadanie Przejazd do Sieny. Zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Toskanii: Kościół Świętego Dominika – gdzie przechowywany jest relikwiarz z głową Św. Katarzyny, Dom Świętej Katarzyny, Katedra z jednymi z najpiękniejszych mozaik we Włoszech, Piazza del Campo, na którym organizowane jest słynne Palio. Przejazd do Orvieto. Wjazd kolejką linowo – terenową do miasta położonego na tuficznym wzgórzu dominującym nad Doliną Tybru. Zwiedzanie miasta: Katedra z relikwiami cudu Eucharystycznego z 1263 r. – Msza Święta, spacer uliczkami miasta, na których kupić można słynne białe wino Orvieto Classico. Przejazd do Bagnoregio – miasta wyspy, które zamieszkuje zaledwie kilkanaście osób a jedyna droga to wąski mostek, na którym zmieści się tylko skuter. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

 

 

Dzień V (Wt. 21.09.)

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd do Rzymu. Msza Święta przy grobie Św. Jana Pawła II. Zwiedzanie miasta. Bazylika Św. Piotra. Zamek Anioła – czyli dawna Twierdza i więzienie papieskie. Piazza Navona – jeden z najsłynniejszych placów rzymskich, na którym znajduje się Fontanna Czterech Rzek. Panteon. Schody Hiszpańskie. Fontanna di Trevi. Piazza del Popolo., Katakumby Kaliksta.  Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu.

Dzień VI (Śr 22.09.)

Śniadanie. Przejazd do Castel Gandolfo – zobaczymy tutaj letnią rezydencję papieską (z zewnątrz). Przejazd do Tivoli, gdzie znajduje się Villa d’Este – słynąca ze wspaniałych ogrodów oraz fontann. Przejazd do Sanktuarium Mentorella położonego na wysokości 1020 m.n.p.m. w Górach Prenestyńskich. Było to jedno z ulubionych miejsc papieża Polaka na ziemi włoskiej. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Rzymu. Obiadokolacja.

Dzień VII (Cz 23.09.)

Śniadanie. Przejazd do Pompei – miasta kompletnie zniszczonego przez Wezuwiusz w czasie erupcji z 79 r. Nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Różańcowej. To właśnie tutaj pracował jego założyciel bł. Bartłomiej Longo. Tu też powstała słynna nowenna pompejańska. Msza Święta, zwiedzanie bazyliki, a następnie zwiedzanie Parku Archeologicznego obejmującego ruiny antycznego miasta. Przejazd do Neapolu. Zwiedzanie miasta położonego w cieniu Wezuwiusza. Pałac Królewski, Bazylika Świętego Jana, Zamek Jajeczny, Katedra Świętego Januarego. Na koniec odwiedzimy grób Księdza Dolindo. Przejazd na nocleg w okolicach Avellino. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VIII (Pt 24.09.)

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium  Montevergine – malowniczo polożonego na wysokości ponad 1270 m. n.p.m. – miejsca objawień Chrystusa Świętemu Wilhelmowi i kolebki Zakonu Wilhalmianów oraz Sanktuarium Maryjnego. Przejazd do Pietrelciny – rodzinne miejscowości Ojca Pio. Spacer uliczkami miasteczka do domu rodzinnego Świętego. Zobaczymy również kościół, w którym został ochrzczony. Przejazd do Monte Sant Angelo – miejsca objawień Świętego Michała Archanioła. Msza Święta w grocie. Przejazd San Giovanni Rotondo. Zwiedzanie miejsc związanych z życiem i działalnością Ojca Pio – Kościół Antyczny, Bazylika Matki Bożej Łaskawej, Muzeum – gdzie zobaczymy celę Ojca Pio, Kościół Ojca Pio. Zakwaterowanie w hotelu w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja

Dzień IX (Sb 25.09.)

Śniadanie. Przejazd do Serracoprioli – miejsca działalności Sługi Bożego Matteo d’Agnone – kapucyna i egzorcysty, którego imię do dnia dzisiejszego budzi postrach u szatana. Msza Święta. Przejazd do Loreto – Sanktuarium Świętego Domku. Zwiedzanie Bazyliki słynącej z tego iż pod jej kopuła znajduje się domek Świętej Rodziny, w którym mieszkała ona w Nazarecie. Przejście na Cmentarz Żołnierzy Polskich. Przejazd na nocleg w okolicach Bolonii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

 

Dzień X (Nd 26.09.)

Śniadanie. Przejazd do Ferrary – miasta znanego z Cudu Eucharystycznego z 1171 roku, którego ślady w postaci krwawych plam na sklepieniu zachowały się do dzisiaj w Bazylice Santa Maria in Vado. Msza Święta. Spacer uliczkami Ferrary, w trakcie którego zobaczymy: Katedrę oraz Zamek należący do rodu d’Este. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację. Przyjazd do Krościenka Wyżnego w godzinach nocnych.

 

Cena: 2950 zł + 75 EURO (dla 45 osób płatnych)

Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana dla grupy 45 osób płatnych przy max. kursie EUR 4.60 zł.

Cena zawiera:

 • 9 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w hotelach ***/****
 • 9 śniadań i obiadokolacji
 • Obiad w drodze powrotnej
 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC
 • Opieka pilota/przewodnika
 • Wymagani przewodnicy lokalni: Salzburg, Werona, Siena, Rzym, Pompeje, Neapol
 • Wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi.
 • Ubezpieczenie KL, NNW na kwotę 20 000 Euro
 • Obowiązkowa składka na TFG + TFP
 • System tourguide dla każdego uczestnika

 

W kwocie 75 EURO ujęto:

 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów:
  • Wjazd na Twierdzę w Salzbugu w Salzburgu,
  • Trasa Grossglockner Hochalpenstrasse,
  • Kolejka w Orvieto,
  • Katedra w Orvieto,
  • Katedra w Sienie,
  • Bagnoregio,
  • Zestaw słuchawkowy w Bazylice Świętego Piotra w Rzymie
  • Katakumby Kaliksta w Rzymie,
  • Villa d’Este w Tivoli,
  • Pompeje – Park Archeologiczny

 

 

Zapisy od przyszłej niedzieli.