Termin

Pielgrzymka odbywa się w dniach od 4 do 15 lipca 2021 r. Można ją rozpocząć w następujących miejscowościach: 4 lipca – Przemyśl, Lesko, Radymno; 5 lipca – Jarosław, Leżajsk, Brzozów; 6 lipca – Przeworsk, Łańcut, Krosno.

Z powodu trwającej epidemii oraz ograniczeń sanitarnych tradycyjne pielgrzymowanie w tym roku nie jest możliwe. Według przyjętej propozycji grupy będą mogły wyruszyć na szlak swojego pielgrzymowania pierwszego dnia pielgrzymki zgodnie z wcześniejszą tradycją (4 lipca – Przemyśl, Radymno, Lesko; 5 lipca – Brzozów, Jarosław, Leżajsk; 6 lipca – Krosno, Łańcut, Przeworsk). Odbędzie się ono jedynie sztafetowo, zgodnie z przyjętym planem (zob. informacje o wyjściach grup pielgrzymkowych). W dalszym pielgrzymowaniu – od 7 lipca – na wyznaczony odcinek będzie przyjeżdżać jedna z grup, która przez cały dzień będzie wędrować na pątniczym szlaku ku Jasnej Górze (według odcinka trasy z danego dnia pielgrzymowania swojej grupy).

Uroczyste rozpoczęcie 41. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę będzie miało miejsce 4 lipca 2021 r., o godz. 7.00 w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. Bezpośrednio po Mszy Świętej rozpoczynającej pielgrzymkę, pątnicy wyruszą w kierunku Jasnej Góry, idąc wcześniej ustaloną i zatwierdzoną trasą. Pielgrzymka zakończy się 15 lipca 2021 r. Powitanie pielgrzymów przed Jasnogórskim Szczytem rozpocznie się o godz. 10.15. Następnie, grupa 150 osób przejdzie do Kaplicy Cudownego Obrazu, by pokłonić się Matce Bożej Częstochowskiej. Pielgrzymkę zakończy Msza Święta w Bazylice Jasnogórskiej o godz. 11:00. Przyjazd na trasę i powrót pielgrzymów do domu odbywa się indywidualnie lub według wcześniejszych ustaleń w grupie.

 

Św. Jan z Krosna pielgrzymuje 6 i 8 lipca. Dołącz do Grupy św. Jana, która wyruszy z Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Serdecznie Cię zapraszamy.

Spotkanie organizacyjne dla pątników

Odbędzie się w niedzielę 27 czerwca 2021r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie o godz. 16.00. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. a następnie będą omawiane sprawy dotyczące szczegółów pielgrzymki.

 

Zachęcamy do Duchowego Pielgrzymowania na Jasną Górę z Radiem FARA.

Duchowe pielgrzymowanie polega na wypełnianiu – stosownie do możliwości – niektórych praktyk pielgrzymkowych (uczestnictwo w Mszy Świętej, modlitwa różańcowa, itp.). Już od wielu lat nasza archidiecezjalna Rozgłośnia wspiera i animuje duchowe pielgrzymowanie. Codzienne, wielogodzinne transmisje i relacje z trasy pielgrzymkowej oraz prowadzona na bieżąco strona internetowa pielgrzymka.przemyska.pl sprawiają, że tysiące osób w naszej archidiecezji, oraz poza nią – w kraju i na całym świecie, może łączyć się duchowo z pielgrzymami i w taki sposób przeżywać duchowe rekolekcje w drodze. (Szczegółowy program transmisji podawany jest na bieżąco na stronie Pielgrzymki oraz oczywiście na antenie naszego Radia).

Grupa Duchowych Pielgrzymów to jedenasta grupa Przemyskiej Pielgrzymki. Patronuje jej bł. ks. Jan Balicki. Zapisu do grupy duchowej dokonać można za pośrednictwem formularza na stronie Pielgrzymki oraz telefonicznie pod numerem tel: 16 67 67 001 (telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-12:00 i 14:00-17:00).