Obchodzimy dziś uroczystość Chrztu Pańskiego, która kieruje nas do początku działalności Jezusa Chrystusa. Jest również przypomnieniem naszego chrztu świętego i naszych zobowiązań płynących z niego. Dzisiaj w liturgii kończymy okres Bożego Narodzenia, chodź kolędy tradycyjnie będziemy śpiewać do 2 lutego.
Dzisiaj o godz. 15.45 będziemy modlić się w intencji dzieci które w ubiegłym roku przyjęły chrzest święty i ich rodzin rozważając koronkę do Bożego Miłosierdzia. W poniedziałek 11 – będziemy modlić się za wstawiennictwem patrona naszej parafii św. Marcina. Po Mszy św. wieczorowej spotkanie POAK.
We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy św. wieczorowej.
W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.
W czwartek przypada I rocznica śmierci ks. Aleksandra Glazara – będziemy modlić się w jego intencji.
W sobotę rozpoczyna się tydzień modlitw o jedność Chrześcijan. Z racji 16 dnia miesiąca uczcimy św. Jana Pawła II.
Ks. Krzysztof poza parafia w tym tygodniu odprawiał będzie za + Jarosław Bogacz w dniach 10 -12 I oraz za śp. Marię Nóżka w dniach 13, 15,16,17 I. Ks. Łukasz + Stanisław Pelczar 11,12,13,15 I oraz za śp. + Zygmunt Lorens 14 i 16 I 2021.
W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej : śp. Wanda Łach z ul. Wąskiej i śp. Zbigniew Wojtuń z ul. Północnej. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…
Podziękowania: Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim którzy pomogli w zorganizowaniu przemarszu Trzech Króli: panu Adamowi Zajdlowi za zorganizowanie koni i bryczki, a zwłaszcza Trzem Królom którzy do nas przybyli i oddali hołd Jezusowi Nowonarodzonemu. Dziękuje Świętej Rodzinie, pastuszkom, aniołkom, rycerzom, chorążym sztandarowym, wszystkim grupom kolędniczym i królom. Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w tegoroczny 11 Orszak Trzech Króli – który odbył się pod patronatem Wójta i Rady Gminy Krościenko Wyżne- oraz Orszaku Trzech Króli, dziękuję radnym gminy. Dziękuje Orkiestrze Gminnej i naszemu chórowi parafialnemu oraz scholii i służbie liturgicznej.

Samodzielny Publiczny Gminny Zakład Opieki Zdrowotnej w Krościenku Wyżnym informuje, iż będzie realizował Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19.

Pacjentów wyrażających chęć zaszczepienia prosi się o rejestrację telefoniczną pod numerami tel. 13 43 150 76, 13 30 670 76, 792 200 784.

Kolejność wykonywania szczepień będzie prowadzona według wytycznych Ministerstwa Zdrowia.