Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Nabożeństwo o godz. 15.30 w intencji naszych Rodzin.

28 XII w  poniedziałek – Święto św. Młodzianków. Na wieczorna Mszę św. zapraszamy młodzież – choć w tym roku opłatka KSM-u nie będzie.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

W czwartek  31 XII zakończenie Roku Pańskiego 2020 i wspomnienie świętego Sylwestra – papieża.. Będziemy dziękować za cały miniony rok.  Po południu o godz. 16.00 będą uroczyste nieszpory połączone ze Mszą św. oraz nabożeństwo w którym będziemy dziękować Bogu za łaski w 2020 roku i przepraszać za grzechy przez nas popełnione.

W piątek 1 Stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki porządek Mszy św. niedzielny. Powierzmy Marii Nowy Rok 2021. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca – z uwagi na to, że większość z nas jest po spowiedzi świątecznej nie będzie jakiejś specjalnej spowiedzi. 1 stycznia będziemy spowiadać przed Mszami św. Wyjazd do chorych w sobotę 2 I o godz. 9.00.

Dzisiaj 27 XII oraz 3 I 2021 w niedziele  na Mszach św. o godz. 9..00 i 11.00 będziemy modlić się w intencji naszych parafian, pobłogosławimy rodziny i domy naszych parafian. Kto będzie mógł będzie uczestniczył na tych Mszach w kościele , resztę zachęcamy aby połączyć się z nami przez internet i przeżyć te Msze św. w domach na wspólnej rodzinnej modlitwie. Prosimy o przyniesienie ze sobą wody która poświecimy aby  potem pokropić swój dom. Obrzęd wspólnej modlitwy rodzinnej i poświecenia domu na stronie internetowej naszej parafii a dla tych którzy nie mogą jej ściągnąć i wydrukować są wydrukowane przy gazetach.

Serdeczne podziękowania wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie wystroju kościoła i szopki Bożonarodzeniowej w naszym kościele. Dziękuję za przekazane choinki. Dziękuje członkom Rady Parafialnej, naszym strażakom. Dziękuję za zakupione kwiaty do szopki.   Dziękuję naszym Siostrom zakonnym, zwłaszcza S. Zakrystiance Janinie oraz młodzieży która pomogła ubierać choinki oraz S. Organistce Cecylii za przygotowanie liturgii śpiewu wraz z chórem na przeżywane Święta. Dziękuję z przygotowaną wystawę szopek.  Służbie liturgicznej, kapłanom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywane misteria. Szczególną wdzięczność kieruje do naszej Orkiestry Dętej i Chóru za obecność na Pasterce i w czasie świąt na ręce pana Macieja Filara  i pani Moniki Glazar i już dzisiaj zapraszam do orszaku Trzech Króli. Niech Nowonarodzony Jezus wszystkim wam wynagrodzi.

Już niedługo 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Świętem Trzech Króli. Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Mędrców, wszystkie grupy kolędnicze, dzieci przebrane za aniołki, pastuszków. W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się  również pod patronatem Wójta i Rady Gminy oraz Fundacji Orszak Trzech Króli i pod jego sztandarami będziemy maszerować. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią wyruszy jeden Orszak z Domu Ludowego, pamiętajmy o maskach i dystansie który na polu wynosi 1,5 m. Zapraszamy. W przyszłą niedzielę podam szczegółowy plan Orszaku.

 

 

 

 

MODLITWA RODZINNA
Z OKAZJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

Po spotkaniu kolędowym w kościele parafialnym, rodzina gromadzi się w domu na wspólnej modlitwie, której przewodniczy ojciec lub matka rodziny:

 

Śpiew kolędy: Wśród nocnej ciszy…

 

W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.

 

Pan Jezus do nas mówi: „Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 20).

 

Z wiarą w żywą obecność Pana Jezusa pośród nas módlmy się:

 

Modlitwa w intencji rodziny

Panie Boże, miłosierny Ojcze! Dziękujemy Ci, że nieustannie możemy cieszyć się Twoją opieką i Twoim błogosławieństwem. Wejdź łaskawie do tego domu i ustrzeż go od wszelkiej szkody. Daj, abyśmy radośnie i w nadziei mogli doświadczać Twojej miłości i przebaczenia. Daj, aby wszyscy ludzie, którzy tu będą przybywać, związani byli z nami węzłem pokoju. Daj nam wszystkim poznać, że nie mamy tu miejsca stałego, ale jesteśmy w drodze w poszukiwaniu Twojego wiecznego domu. Prosimy Cię o to przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Lub:

 

Ojcze nasz niebiański! Dziękujemy Ci, że już w tym życiu możemy poznawać Twoją dobroć, uwielbiać Twoją miłość i wielbić Twoją wielkość. Ucz nas przyjmować z wdzięcznością wszystkie Twoje dobre i łaskawe dary. Spojrzyj z miłością na wszystkich, którzy Tobie ufają. Pobłogosław temu domowi i strzeż jego mieszkańców. Udziel im pokoju i wybaw ich od wszystkiego złego, aby mieli udział w dobrach tego życia, ale też aby mieli oczy otwarte na potrzeby bliźnich. Spraw, byśmy nie zapominali, że ten ziemski dom kiedyś zburzony będzie i że wierzący mają dom nie rękami zrobiony, lecz wieczny w społeczności z Tobą. Wysłuchaj nas przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Modlitwa w intencji starszych domowników

Panie Jezu Chryste, Ty jesteś naszą mocą i nadzieją w różnych utrapieniach życia. Bądź zawsze dla nas oparciem i opieką. Daj nam cierpliwość i naucz nas bez szemrania znosić dolegliwości wieku. Udziel nam potrzebnych sił, abyśmy mogli należycie korzystać z Twoich darów doczesnych i wiecznych. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 

Modlitwa za chorego członka rodziny

Miłosierny Boże, stajemy przed Toba razem z naszym chorym bratem (naszą chorą siostra), aby Ci powiedzieć: „Panie, oto ten, którego miłujesz, jest chory”. Wejrzyj łaskawie na naszego brata (nasza siostrę), pomóż mu (jej) dźwigać krzyż choroby, pokrzep nadzieją, że tym, którzy Ciebie miłują, wszystko służy ku ich dobru. Panie Jezu, najlepszy nasz Lekarzu, Ty w najtrudniejszej chwili nie zawodzisz, a tych, którzy Tobie ufają, nigdy nie opuszczasz. W Twoich rękach spoczywa wszelka moc na niebie i ziemi, niech wiec ona objawi się nad naszym bratem (nasza siostrą). Daj nam wszystkim moc wytrwania w wierze aż do końca życia. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

 

Śpiew kolędy: Dzisiaj w Betlejem…

 

Modlitwa błogosławieństwa dzieci

Zależnie od okoliczności rodzice kreślą znak krzyża na czole dzieci i wypowiadają następującą modlitwę błogosławieństwa:

Ojcze Święty, niewyczerpane źródło życia i twórco wszelkiego dobra, błogosławimy Ciebie i dzięki Tobie składamy za to, że dając nam dzieci, uradowałeś nasza wspólnotę miłości.

Spraw, prosimy, aby te dzieci, będące najmłodszymi członkami rodziny, znajdowały w domowej społeczności drogę do coraz większego dobra i dzięki Twojej opiece doszły kiedyś do celu, jaki im wyznaczyłeś. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

A teraz pokropimy nas i nasz dom (mieszkanie) wodą święconą na znak, że poprzez Chrzest święty jesteśmy zjednoczeni z Chrystusem i tworzymy domowy Kościół.

Ojciec lub matka rodziny kropi wodą święconą zgromadzonych i dom (mieszkanie). W czasie pokropienia śpiewa się wybrane kolędy.

Polećmy naszą rodzinę i wszystkich naszych przyjaciół opiece Matki Bożej.

Pod Twoją obronę…

Ojciec lub matka rodziny: Zachowaj nas, Panie, gdy czuwamy, ochraniaj podczas spoczynku, abyśmy czuwali z Chrystusem i odpoczywali w pokoju. Amen.

Śpiew kolędy: Bóg się rodzi…