Kończymy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z Panem. Dzisiaj  popołudniu różaniec w intencji dobrego przeżycia Świat Bożego narodzenia w naszych rodzinach.

W poniedziałek, wtorek  i środę spowiedź przedświąteczna: rano przed Msza św. i  w godzinach 16.00 do 17.00 i 17.30- 19.00.

We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu Świetym.

W środę rocznica święceń biskupich abp a Adama Szala a czwartek jego imieniny –pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Również w  środę  ostatnie roraty, zapeszamy na Mszę św. o godz. 17.00.

W czwartek Wigilia. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią Mszy św. na cmentarzu za naszych zmarłych o godz. 9.00 nie będzie. Intencja z godz. 9.00 będzie odprawiona o .7.00. I na ta Mszę św.  zapraszamy. Zanieśmy naszym zmarłym nie tylko opłatek ale dar modlitwy i komunii świętej.

Pierwszym akcentem spełnienia się naszego radosnego oczekiwania będzie Wieczerza Wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. W Wigilię tradycyjnie zalecany jest post. Powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych. O północy, na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.

25 XII w piątek – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedziele, oprócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości Bożego Narodzenia.

26 XII w sobotę – święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Błogosławieństwo owsa.

27 XII w niedziela Świętej Rodziny i  przypada Święto św. Jana Apostoła. Na Mszach św. rano i wieczór błogosławieństwo wina. Z uwagi na pandemie nie będzie ono rozdawane, można przynieść swoje do poświecenia. Ne będzie również tradycyjnego spotkania Kręgów Rodzin na plebanii.

28 XII w przyszły poniedziałek – Święto św. Młodzianków. Na wieczorna Mszę św. zapraszamy młodzież – choć w tym roku opłatka KSM-u nie będzie.

Można jeszcze zaopatrywać się w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom.. Przed ołtarzem pali się Betlejemskie Światło Pokoju, można je zabrać do domu i zapalić na wigilię świece Caritas.

Na dzień dzisiejszy Orszak Trzech Króli w naszej parafii się odbędzie – będzie jeden z zachowaniem dystansu społecznego i wyjdzie albo spod Domu Ludowego albo spod Plebani. Odbędzie się pod patronatem Wójta i Rady Gminy Krościenko Wyżne.

Wizyta Duszpasterska – Kolęda – jak wiemy pandemia uniemożliwia nam wizytę w waszych domach. Ks. Arcybiskup Adam proponował spotkania w kościele, wspólna modlitwę spotkanie, śpiew kolęd. Aby zrobić tak w naszej parafii w zgodzie z przepisami, trwało by to 100 dni. W tej sytuacji jest to niemożliwe. Dlatego nie odwiedzimy Was w domach ani nie będzie spotkań w kościele. W dniach 27 XII oraz 3 I 2021 w niedziele  na Mszach św. o godz. 9..00 i 11.00 będziemy modlić się w intencji naszych parafian, a na wszystkich Mszach świętych pobłogosławimy rodziny i domy naszych parafian. Kto będzie mógł będzie uczestniczył na tych Mszach w kościele , resztę zachęcamy aby połączyć się z nami przez internet i przeżyć te Msze św. w domach na wspólnej rodzinnej modlitwie. Prosimy o przyniesienie ze sobą wody która poświecimy aby  potem pokropić swój dom. Może uda się zorganizować po Mszy wspólny śpiew kolęd – zachęcam do tego i Orkiestrę Dęta i chór parafialny, a może ktoś w kościele będzie chciał zaśpiewać kolędę, zapraszamy dzieci i młodzież i zespoły muzyczne do zgłoszenia się, jeśli ktoś chciałby wystąpić. W internecie umieścimy również modlitwy błogosławieństwa domu, które można odmówić w domu. Umieścimy również obrzęd przeżycia Wigilii.

Gdyby był nowy dom albo nowa rodzina w parafii, która się tutaj sprowadziła prosimy o indywidualny kontakt z księżmi albo w okresie Bożego Narodzenia albo w ciągu roku i wtedy indywidualnie poświecimy taki dom.

Ubieranie choinek i kościoła w poniedziałek na godz. 9.00. Prosimy wszystkich którzy mogą.

W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Józefa Sowę z ul. Rzeszowskiej i śp. Emilię Frodyma z ul. Wąskiej. Wieczne odpoczywanie….

Zapowiedzi.