1. Przeżywamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Roraty codziennie wieczorem o godz. 17.00. Do uczestnictwa na roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami.
2. Dzisiaj I niedziela miesiąca zmiana tajemnic różańcowych i adoracja po każdej Mszy św. O godz. !5.30 nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Mari Panny. Po Mszy św. o godz. 16.00 adoracja do godz. 21.00. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na wspólną adoracje Wieczór Chwały od godz. 19.30 do 21.00.
3. Dzisiaj niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.
4. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. z kazaniami o godz. 7.00, 9.00 oraz 17.00. Z powodu pandemii nie będzie w tym dniu poświęcenia medalików dla uczniów klas III. Poświecenie i rozdanie medalików zostało przeniesione na Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03.2021)
5. Również 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na czuwanie i modlitwę w kościele od godz. 12.00 do 13.00 w „Godzinę Łaski” Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do godz. 13.00.
6. We wtorek po Mszy św. wieczornej Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele.
7. Również we wtorek po Mszy św. proszę o spotkanie chętnych członków rad parafialnych i grup parafialnych oraz przedstawicieli strażaków w celu omówienia wystroju kościoła na Boże Narodzenie.
8. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie kandydatów na ministrantów – w kościele.
9. W piątek 11 będziemy modlić się do patrona naszej parafii św. Marcina.
10. Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych na spowiedź przedświąteczną, która odbędzie się w dniu 21 XII 2020 w poniedziałek od godz. 9.00.
11. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne Caritas – w cenie 8 zł. Również u Sióstr w zakrystii można nabywać poświęcone opłatki wigilijne.
12. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie wszystkich szefów grup parafialnych oraz organizacji działających w naszej gminie które chcą pomóc w organizacji Orszaku Trzech Króli. Zapraszam również panów którzy byli Trzema Królami.
13. Ponawiam apel o spotkania grup i wspólnot parafialnych na eucharystii albo w dniach spotkania albo przynajmniej raz w miesiącu.

PMIETAJCIE ŚWIETY MIKOŁAJ PRZYNOSI GRZECZNYM PREZENTY A …… RÓZGI…. CIEKAWE CO KOMU PRZYNIESIE