I Niedziela Adwentu – 29 XI 2020
1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Jest to również początek nowego Roku Duszpasterskiego: pod hasłem: Zgromadzeni na świętej wieczerzy” Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w „Roratach” – jest to Msza św. w Adwencie ku czci Matki Bożej. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa. Dzisiaj początek Nowenny do Niepokalanego Poczęcia NMP o 15.45.
2. Jutro św. Andrzeja Apostoła – rozpoczynamy również nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP.
3. Roraty codziennie o godz. 17.00. Do przyjścia na roraty zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami, które prosimy, aby składały tutaj pod ołtarzem w koszyku. Będziemy losować codziennie 2 figurki Matki Bożej i nagrody za dobre uczynki. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP.
4. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków które rozprowadzają nasze Siostry. Niech złożone ofiary będą również naszym wyrazem wdzięczności wobec ich posługi w naszej parafii. Opłatki będzie można również nabyć przez cały adwent u Sióstr w zakrystii.
5. W zakrystii są również do nabycia świece wigilijne Caritas – w cenie 8 zł.
6. We wtorek po Mszy sw. spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele- w czasie której będzie m.in. Konferencja o Eucharystii. Zapraszamy.
7. W tym tygodniu przypada również I czwartek i piątek miesiąca. Będziemy modlić się za powołanych z naszej parafii, kleryków i kapłanów oraz Siostry Zakonne i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
8. W piątek wyjazd do chorych o godz. 9.00 a spowiedź w czwartek od 16.30 a w piątek od godz. 16.00.
9. Za tydzień niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.
10. Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinki do kościoła to proszę o kontakt aby można było uzyskać zezwolenia na ich wycinkę i sprawdzić czy nadają się do kościoła.
11. Za tydzień I niedziela miesiąca – zapraszamy na Wieczór Chwały prowadzony przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
12. Ponawiam apel o spotkania grup i wspólnot parafialnych na eucharystii albo w dniach spotkania albo przynajmniej raz w miesiącu.
ZAPROSZENIE NA ADORACJĘ Nie możemy pojechać do Medjugorje to skorzystajmy z możliwości adorowania Pana Jezusa z Maryją w znaku monstrancji w kształcie postaci Matki Bożej, która służyła przez 9 lat w tym miejscu objawień. Monstrancja na czas budowy kaplicy adoracji w Medjugorie peregrynuje po Polsce i Europie i tam powróci po zakończeniu budowy.
Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Szczepańcowej zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu od 27 listopada do 8 grudnia 2020 r.
Zachęcamy do wspólnego czuwania – codziennie od 7.30 do 21.00.
13.