Dzisiaj 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele Msze św. będą odprawione do południa według niedzielnego porządku. Po południu zaś zamiast Mszy św. o godz. 16.00, będzie o godz.14.00 ale w kościele nie na cmentarzu. Po Mszy św. o godz. 14.00 z uwagi na zamknięty cmentarz będzie procesja za zmarłych tutaj w kościele.
Przyjmijmy tę trudna sytuacje w sposób jeszcze bardziej duchowy- może nie zapalimy znicza, nie zaniesiemy kwiatów ale właśnie wspólnie w domu w rodzinie odmówmy różaniec za naszych zmarłych- to jest najwspanialszy dar jaki im możemy dać- kwiaty piękne, znicze jeszcze wspanialsze ale nic im nie pomogą – pomóc im może tylko dar modlitwy, komunii św. – może ta sytuacja jakże niełatwa jest po to byśmy zrozumieli co dla naszych zmarłych jest najważniejsze.
W poniedziałek wypada 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Po Mszach św. o godz. 9.00 w kościele i 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Nie będzie mszy na cmentarzu o godz. 9.00 ale w kościele. Tak będzie również przez cały tydzień.
W poniedziałek o godz. 14.00 odbędzie się Msza pogrzebowa w kościele za duszę śp. Stefanii Majchrowicz z ul. Północnej. Po mszy św. pogrzebanie ciała na cmentarzu. W tym czasie cmentarz będzie otwarty.
Nie zapominajmy też, że w związku z pandemią Ojciec Święty wydłużył czas zyskiwania odpustów przez na cały listopad. Odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza jeśli jest to możliwe i odmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
Wypominki przez cały listopad po Mszach św. wieczornych.
We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym w kościele.
W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza oraz Nowenna do MBNP wraz z wypominkami po Mszy św. o godz. 17.00.
W piątek o godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalna – tych I piątkowych.
W czwartek i piątek spowiedź I piątkowa od 16.30.
Bardzo proszę o ile będzie pogoda aby w sobotę posprzątać otoczenie kościoła –przed odpustem. Każda pomoc będzie mile widziana zwłaszcza w sytuacji w jakiej jesteśmy. Zapraszam na godz. 9.00
Różaniec do Granic Nieba https://www.rozaniecdogranic.pl/
Uwaga, uwaga! Mamy niezwykle radosną informację! Będzie Różaniec do Granic 2!
Różaniec do granic Nieba.
Kiedy? od 01 do 08 listopada tego roku. Gdzie? Wszędzie, w całej Polsce i na świecie!
Dlaczego? Musimy znowu chwycić za różańce i z całych sił wołać do Boga Ojca o zmiłowanie. Chcemy podjąć pokutę za nasze grzechy i wołać do Nieba o wybaczenie. Chcemy stanąć w obronie życia Kto? Absolutnie wszyscy; koniec z podziałami, koniec z lękiem, koniec z niewiarą. Wszyscy połączmy się w wspólnej modlitwie, całą nadzieję pokładając w Bogu Ojcu Jedynym.
Jak? Czasu jest mało, sytuacja trudna, twoja pomoc jest konieczna. Zapraszaj, wołaj, ogłaszaj, módl się, walcz, organizuj.
Więcej informacji już wkrótce na stronie www.rozaniecdogranic.pl oraz na profilu facebookowym.