Dzisiaj patronuje nam św. Łukasz – ewangelista patron naszego ks. wikariusza i służby zdrowia. Polecamy Jego ale również wszystkich Łukaszy oraz pracowników służby zdrowia opiece św. patrona.
Zmarł tato S. Marty Lewandowskiej – która była u nas przełożoną i organistką – pogrzeb taty śp. Zdzisława jest w niedziele w Pełkiniach- ze względu na obecną sytuację w niedzielę o godz. 11.00 odprawimy Mszę św. w intencji śp. Zdzisława.
Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30 – dzisiaj i przez cały tydzień misyjny będziemy modlić się za misjonarzy.
Msze św. w październiku codziennie o godz. 17.00, a po Mszach św. nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca.
We wtorek po mszy św. wieczornej i różańcu Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na spotkanie w kościele do dalszej modlitwy adoracyjnej.
We wtorek wspomnienie św. Jana Kantego, w czwartek św. Jana Pawła II a w sobotę wspomnienie bł. Jana Balickiego kapłana – rektora naszego seminarium Duchownego.
W piątek zapraszamy na Mszę św. wieczorna uczniów klas VI chcących przystąpić do przygotowania do bierzmowania w naszej parafii. ( pamiętajmy o dystansie społecznym i maseczkach)
Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze na groby naszych bliskich – zachęcamy do ich zakupu – młodzież przeznacza dochód na cele statutowe.
Zbliża się listopad. Postarajmy się w miarę możliwości i sprzyjającej pogody o porządki na cmentarzu, aby nie zostawiać tej pracy na ostatnią chwilę. Natomiast porządki przed odpustem wokół kościoła, plebani, wikarówki, wokół Domu Parafialnego, i na Starym Kościelisku będą 07 XI – i już dzisiaj proszę o liczne przybycie.
W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym chcemy aby za tych zmarłych się modlić. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku z gazetami.
W nocy z soboty na niedziele zmiana czasu na zimowy- śpimy dłużej.
Misje parafialne – z uwagi na pandemię Covid 19 odwołane – przełożone na przyszły rok. Nie jesteśmy ich w tym roku w stanie przeprowadzić.
Gregorianka za śp. Jana Lorensa 24 X – sobota będzie odprawiona o 7.00.
W sobotę w dalszym ciągu wieczorna Msza św. jest z liturgii niedzielnej.
Dekret biskupa i zalecenia duszpasterskie.