Informacja dotyczące cmentarza parafialnego.

Została wykonana inwentaryzacja cmentarza parafialnego, policzone wszystkie groby zarówno te w których są pochowani nasi zmarli jak i te puste. Możemy również na stronie Grobonet wyszukać cmentarz w Krościenku Wyżnym i wyszukać naszych zmarłych ( https://kroscienkow.grobonet.com/)

Posiadamy również program do obsługi cmentarza, interaktywną mapę cmentarza. Jednocześnie podczas sprawdzania tytułu własności cmentarza okazało się że dwie główne działki cmentarza od strony głównego wejścia oraz główna droga do kaplicy są własnością Gminy Krościenko Wyżne.  Przekazuje te informacje aby sprawdzić czy wszystkie groby zostały ujęte, bo mam informacje że brakuje zdjęć jednego rzędu – które będziemy chcieli uzupełnić oraz w związku z rozmowami jakie toczą się z Radą Gminy Krościenko Wyżne na temat przejęcia cmentarza prze Urząd Gminy w Krościenku Wyżnym. Koszt tych prac, inwentaryzacji i programu do obsługi cmentarza to prawie 14 tys zł. Były one jednak niezbędne gdyż nie da się prowadzić cmentarza na partyzantkę i trzeba to wszystko uporządkować niezależnie czy Rada Gminy postanowi o przejęciu cmentarza czy też nie.