Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31 V 2020

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przezywamy radość prymicji świętych ks. Jakuba Szafrana – naszego parafianina. Prymicje mocno okrojone w swojej oprawie ze względu na pandemię odbędą się dzisiaj o godz. 11.00. Pamiętajmy o ks. Jakubie w naszych modlitwach i módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Ostatnie nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30.
 4. Od jutra w tygodniu Nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 5. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Z racji dnia pracującego Msze św. z kazaniami w naszej parafii o godz. 7.30, 9.00 i 18.00.
 6. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.
 7. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca – spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Istnieje możliwość wyjazdu do chorych – jeśli ktoś z chorych z różnych racji nie może jeszcze przyjąć kapłana prosimy o informację. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
 9. Od przyszłej  niedzieli 7 czerwca 2020 r. (Trójcy Świętej) włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych.
 10. W kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez wszystkich jego uczestników z wyłączeniem osób go sprawujących i zachowaniem dystansu od siebie.
 11. I Komunia dzieci z klas III odbędzie się 21 VI o godz. 13.00 na specjalnej Mszy św. z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów i dystansu dzieci od siebie. Szczegóły ks. Krzysztof prześle przez Librusa wszystkim rodzicom jutro.
 12. W tym tygodniu pożegnaliśmy sp. Zofię Pudła i śp. Kazimierę Niepokój z ul. Rzeszowskiej… wieczne odpoczywanie…