17 V 2020 r – VI Niedziela Wielkanocna

Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. Dzisiaj ostatni dzień nowenny przed 100-leciem urodzin Jana Pawła II. W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

Jutro 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II – w Mszy św. wieczornej dziękować będziemy za dar św. Jana Pawła II dla kościoła i świata  a także za Jego rodziców. Przed Msza św. w kościele będzie projekcja filmu o Janie Pawle II z okazji 100 rocznicy urodzin.

We wtorek msza św. wieczorna i czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy dla rolników oraz o uchronienie od klęsk żywiołowych. Nie będzie natomiast procesji do kapliczek.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona będzie z nabożeństwem majowym.

W czwartek 21 V – w naszej parafii odpust ku czci św. Jana Nepomucena – z uwagi na pandemię koronawirusa – nie będzie jakiegoś uroczystego odpustu z obecnością księży z dekanatu. Msze św  w czwartek o godz. 7.00 i 18.00.

W czwartek również  rozpoczniemy nowennę przed święceniami kapłańskimi dk. Jakuba Szafrana –a w piątek początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W piątek zapraszamy do wspólnej Mszy św. młodzież z KSM-u. Zachęcamy również ministrantów i kandydatów do powrotu do służenia.

W przyszłą niedziele uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Mszę św. o 7.30, 9.00, 11.00 i 16.00 – a także w sobotę o godz. 18.00. W naszej diecezji świecenia diakonatu.

O dzisiaj w naszym kościele może być do 70 osób, pamiętajmy jednak o odległościach w kościele i maseczkach, a do komunii przystępujmy w jednym rzędzie w tygodniu w bocznych nawach.

W tym tygodniu odeszła od nas śp. Genowefa Liput z ul. Południowej….