Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020

Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia na godz. 15.00  do godz. 16.00- jest to godzina Bożego Miłosierdzia.

Na dzisiejszą niedzielę 19 IV 2020 r planujemy zorganizować Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 16.00. Również w sobotę 18 III 2020 r. o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. z formularza niedzielnego – z Niedzieli Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj słowo Boże głosi nam ks. diakon Jakub Szafran – który zakończył praktykę diakońska w Stubnie a od jutra rozpoczyna ostatni etap przygotowań do obrony pracy magisterskiej a potem przygotowania do święceń kapłańkich – polecajmy go Bożemu Miłosierdziu i opiece Matki Bożej i czekamy z nadzieja na Msze prymicyjną w ostatnią niedziele maja.

W związku z istniejąca sytuacją epidemii zachęcam wszystkich parafian aby skorzystali z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i uczestniczyli w Mszach św. w domu przez środki przekazu w poczuciu odpowiedzialności za  zdrowie własne  i za zdrowie  bliźnich.

Od jutra – od poniedziałku w kościele będzie mogło być więcej osób- w zależność od jego powierzchni – u nas może być 50 osób. Zapraszamy na msze św. w tygodniu i w niedziele tak aby móc skorzystać i z sakramentu spowiedzi i komunii świętej. W kościele powinniśmy przebywać w maskach oraz oddaleni od siebie z wyjątkiem osób razem mieszkających – jedynie można je (maski) ściągać do komunii świętej.

W środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek św. Wojciecha – patrona Polski, a sobotę św. Marka Ewangelisty. Przyzywajmy tych świętych i naszych patronów św. Marcina, św. Jana Nepomucena i św. Jana Pawła II oraz szczególnie w tym czasie św. Rocha obecnego w relikwiach o zaprzestanie epidemii. Codziennie wieczorem po Mszy św. litania do św. Rocha.

Wszystkie nabożeństwa w czasie trwania pandemii transmitujemy w Internecie a niektóre również przez parafialnego Facebooka.