Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pańskiego – z tej też okazji w piątek nie obowiązuje post.

Przeżywamy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia po Msza św. o godz. 11.00

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00

Przypominamy że w kościele może być do 5 osób – niech to będą osoby zamawiające intencje.

W najbliższa niedzielę – Niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 rozpocznie się Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Wszystkie nabożeństwa są dostępne przez kamery internetowe i na YouTube.

 

Wraz z potężnym kryzysem spowodowanym przez pandemię koronawirusa przeżywamy Wielki Tydzień i Niedzielę Zmartwychwstania tak, jak nigdy wcześniej: odczuwamy smutek i żal, ponieważ w tym roku nie mogliśmy uczestniczyć w liturgii, która uobecnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Prawie nie wychodzimy z domu i Nasze serca dotyka ból, ale pamiętajcie, nie jesteście sami!  Chrystus Zmartwychwstał i jest z Wami. Jesteśmy też razem jako wspólnota chrześcijan, do której wszyscy należymy poprzez chrzest, jesteśmy dzisiaj wszyscy  razem także jako wspólnota parafialna – jesteśmy duchowo wspólnie w naszych domach i chcemy wspólnie dzielić się pokojem Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech ten pokój przeniknie serca wszystkich tak aby nikt i nic nie zmąciło radości tych świat a bliskość Zmartwychwstałego Pana niech napełni nasze serca i umysły nadzieja na zwycięstwo życia nad śmiercią, życia nad pandemią i wirusem, życia nad naszymi słabościami i grzechem, życia nad naszą bojaźnią i lekiem. Życzę wszystkim Radosnych pełnych pokoju Świat Zmartwychwstania Pańskiego.

Dziękując za wszystkie życzenia, pragnę również podziękować wszystkim którzy zaangażowali się i sami organizowali przy sprzątaniu obejścia kościoła, przygotowaniem Bożego Grobu, pomogli w zorganizowaniu relacji Facebooka i internetowych z naszych modlitw i celebracji- dlatego w niejednym domu -–był nasz parafialny kościół, dziękuje kapłanom za posługę spowiedzi- z których skorzystało indywidualnie ok 350 osób,  wikariuszom i siostrom zakonnym za przygotowanie niełatwe z uwagi na obostrzenia liturgii Wielkiego Tygodnia wraz z lektorami i członkami chóru dziękuje naszym strażakom za symboliczna obecność na rezurekcji, dziękuje za przeprowadzone adorację przy Bożym Grobie młodzieży z KSM-u i członkom Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym, dziękuję za zrozumienie ograniczeń które mieliśmy co do ilości osób w naszym kościele, dziękuje za ofiary składane w kościele czy przez Internet na konto na kwiaty i wystrój Bożego Grobu i utrzymanie kościoła parafialnego.

Niech dobro które zrodziło się w sercach wielu ludzi w tym czasie także w naszej wspólnocie min przez zbiórkę na rzecz szpitala w Łańcucie organizowana przez Osp, szycie masek w wielu domach, czy dar modlitwy za lekarzy i pielęgniarki rozprzestrzenia się i będzie odpowiedzią na Chrystusowe Pokój Wam!