Wraz z potężnym kryzysem spowodowanym przez pandemię koronawirusa przeżywamy Wielki Tydzień i Niedzielę Zmartwychwstania tak, jak nigdy wcześniej: odczuwamy smutek i żal, ponieważ w tym roku nie mogliśmy uczestniczyć w liturgii, która uobecnia mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.

Prawie nie wychodzimy z domu i nasze serca dotyka ból, ale pamiętajcie, nie jesteście sami!

Chrystus Zmartwychwstał i jest z Wami.

Jesteśmy też razem jako wspólnota chrześcijan, do której wszyscy należymy poprzez chrzest, jesteśmy dzisiaj wszyscy  razem –duchowo wspólnie w naszych domach i chcemy wspólnie dzielić się pokojem Chrystusa Zmartwychwstałego.

Niech ten pokój przeniknie serca wszystkich tak aby nikt i nic nie zmąciło radości tych świat a bliskość Zmartwychwstałego Pana niech napełni nasze serca i umysły nadzieja na zwycięstwo życia nad śmiercią, życia nad pandemią i wirusem, życia nad naszymi słabościami i grzechem, życia nad naszą bojaźnią i lekiem.

Życzę w imieniu wszystkich kapłanów z naszej parafii wszystkim radosnych pełnych pokoju Świat Zmartwychwstania Pańskiego.