Serdecznie dziękuje wszystkim którzy skorzystali z dyspensy od uczestnictwa we mszy św. niedzielnej i uczestniczyli w Mszach św. w domu przez środki przekazu w poczuciu odpowiedzialności za  zdrowie własne  i za zdrowie  bliźnich.

Jednocześnie dziękuję za pomoc w zorganizowaniu i przyjęciu na Mszach św. , Wójtowi Gminy, naszym strażakom,  tym parafianom którzy przyszli do kościoła. Przygotowane były trzy miejsca do sprawowania Mszy św.: kościół, dom parafialny i kaplica cmentarna. Dzięki sprawnej pracy strażaków którzy kierowali wiernymi udającymi się na Mszę św.  odprawiliśmy 6 św.. Łącznie przez cały dzień było ok.160 osób.

Na najbliższą niedziele planujemy zorganizować Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.30, 9.00, 11.00 i 16.00.  Nie będzie Gorzkich Żali o godz. 15.00. Również w sobotę o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. niedzielna. Przypominam że łącznie w kościele może być 50 osób. Dlatego przygotowane będzie w razie potrzeby drugie miejsce do sprawowania liturgii w Domu Parafialnym.

Dotyczy to również Mszy św. w tygodniu jak również Dróg Krzyżowych w piątek.

Zachęcam wszystkich do przeżywania Wielkiego Postu na wzór Jezusa poszczącego i przebywającego 40 dni na pustyni. Wejdźmy na pustynię naszego serca- w gronie domowym trwajmy na wspólnej modlitwie zwłaszcza różańcowej, jeśli nie idziemy na Mszę św. do kościoła w gronie rodziny wspólnie jej wysłuchajmy w TV lub radiu.  Zachęcam do wspólnej modlitwy rodzinnej wraz z kapłanami i siostrami zakonnymi o godz. 20.30 lub przed nocnym spoczynkiem. Zachęcamy do czytania Pisma Świętego, czasopism katolickich, oglądajmy programy religijne, wykorzystajmy Internet do przeżywania rekolekcji internetowych, mszy św. czy filmów religijnych.

ks. Proboszcz