1. Dziś rozpoczyna się 53. Tydzień Trzeźwości. Będziemy się modlić o trzeźwość w naszej Ojczyźnie, parafii i rodzinach. Dzisiaj o 15.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości i o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu.
  2. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.15 i godz.17.00. Msza św. o godz. 8.15 będzie również mszą dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Nie będzie mszy św. o godz.9 00 . Tą Mszę św.. odprawiamy na prośbę rodziców uczniów naszej szkoły a Dyrekcja Szkoły przychyla się do tego życzenia rodziców. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.
  3. W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszej szkoły. Będą rozdawane dzieciom obrazki i plansze.
  4. W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału w rozważaniach Męki Pańskiej. Zachęcamy do prowadzenia Dróg Krzyżowych grupy parafialne. W najbliższy piątek drogę krzyżową poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
  5. W piątek (28.02) zapraszamy uczniów klas 6 i 7 przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania na kolejne spotkanie formacyjne, które rozpocznie się Drogą krzyżową o godz. 17.00
  6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 – Gorzkie Żale, a po nich o godz.16.00 Msza Święta. Msza św. z uwagi na to, że uczestniczą w niej nie tylko ci, którzy są na Gorzkich Żalach rozpoczynać się będzie o godz. 16.00 – tak, aby nikt się na nią nie spóźniał. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. Łukasz Mazur.
  7. W najbliższą niedzielę (01.03) zapraszamy na Mszę świętą na godz. 11.00 dzieci przystępujące w tym roku do I  Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas mszy świętej dzieci otrzymają książeczki pierwszokomunijne.
  8. W tym roku będziemy obchodzić 25-lecie powstania Akcji Katolickiej z tej okazji członkowie AK będą odprawiać nowennę każdego 25 – tego dnia miesiąca pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Zapraszamy wszystkich członków AK do wzięcia udziału w tej nowennie. Początek nowenny w najbliższy wtorek (25.02) o godz. 16.30.
  9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Zygmunta Lorensa a dzisiaj o godz. 13.30 odbędzie się pogrzeb śp. Kazimierza Kielara. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mi dać Panie…