1. Dzisiaj o godz. 15.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ludzi chorych, lekarzy, pielęgniarek, woluntariuszy i wszystkich opiekujących się chorymi.
 2. We wtorek (11.02) przypada wspomnienie MB z Lourdes. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy ludzi starszych i chorych z racji Światowego Dnia Chorego. Msza św. o godz. 10.00 połączona będzie z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza starszych i chorych na spotkanie przy herbacie do Domu Katechetycznego.
 3. Również we wtorek (11.02). po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy do patrona naszej parafii św. Marcina i ucałowanie relikwii.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.
 5. W piątek 14 02 – święto Cyryla i Metodego patronów Europy oraz wspomnienie św. Walentego.
 6. W niedzielę  (16.02) o godz. 16.00 Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. O godz. 15.30 – Litania do św. Jana Pawła II i ucałowanie Jego relikwii. Zapraszamy.
 7. W tym roku SMAP – Dni Młodych odbywają się w Błażowej – informacje i zapisy u ks. Łukasza.
 8. Dziękujemy tym wszystkim którzy w poniedziałek zaangażowali się w rozbieranie choinek i szopki w kościele. Dziękujemy za bardzo liczne przybycie i pomoc.
 9. Na stronie internetowej parafii jest plan pielgrzymki-wycieczki do Rumuni w dniach 11 VII – 18 VII 2010 roku. Zapisy będą od I niedzieli marca.

 

Rumunia

(11 VII – 18 VII 2020 r.)

Dzień I

Wyjazd z Krościenka Wyżnego o godz. 3.00. Przejazd przez Słowację, Węgry do Sapanty. Zobaczymy tutaj wyjątkowy „Wesoły Cmentarz”. Przejazd do Syhotu Marmaroskiego. Zwiedzanie Muzeum Ofiar  Komunizmu i Ruchu Oporu. Msza Święta. Przejazd do Barsany – zobaczymy tutaj monaster – przykład strzelistej, drewnianej architektury Maramureszu. Przejazd na nocleg w okolice Borsy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień II

Śniadanie. Przejazd na Przełęcz Przysłup. Panorama na Alpy Rodniańskie – jedno z najpiękniejszych pasm Karpat Wschodnich. Przejazd do Voronetu – miejscowości, która słynie z jednego z tzw. Malowanych Monasterów – czyli pokrytych przepięknymi freskami cerkwi prawosławnych. Przejazd do Kaczyka – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego na Bukowinie. Msza Święta. W okolicy do dziś żyją potomkowie polskich osadników. Przejazd na nocleg w okolicach Suczawy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień III

Śniadanie. Zwiedzanie Suczawy – jednej ze stolic historycznej Mołdawii. Zobaczymy pozostałości Twierdzy Tronowej – jednej z rezydencji hospodarów Mołdawii, pomnik Stefana Wielkiego, Monaster Św. Jana Nowego. Msza Święta w kościele katolickim. Przejazd przez Wąwóz Bicaz – jeden z najbardziej znanych i najpiękniejszych wąwozów górskich w Rumunii. Przejazd do Sigishoary – jednej z pereł Transylwanii. Zwiedzanie miasta, w którym urodził się Vlad Tepes – pierwowzór słynnego Draculi. Zobaczymy: Wieżę Zegarową, Dom, w którym urodził się Vlad Peles, Schody Szkolne oraz Kościół na Wzgórzu. Przejazd na nocleg w okolicach Sigishoary. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień IV

Śniadanie. Przejazd do Prejmeru – zobaczymy tutaj typową dla Siedmiogrodu tzw. „Twierdzę Chłopską”. Przejazd do Braszowa – jednego z Głównych miast Siedmiogrodu. Zobaczymy tutaj słynny „Czarny Kościół”, którego kolor to efekt jednego z pożarów, Bramę Shei, a także Rynek z Ratuszem. Przejazd do Branu. Zwiedzanie zamku nazywanego „Zamkiem Draculi”, w okresie międzywojennym letniej rezydencji rumuńskich królowych. Przejazd na nocleg do Predealu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja

 

 

Dzień V

Śniadanie. Przejazd do Sinai. Znajduje się tutaj letnia rezydencja królów rumuńskich –Pałac Peles, położony w u podnóża Gór Bucegi. Zwiedzanie Pałacu. Przejazd do Bukaresztu – nazywanego często „Paryżem Bałkanów”. Przejazd bulwarami miejskimi, w trakcie którego zobaczymy: monumentalny budynek Parlamentu, który można wypatrzeć nawet z kosmosu, Piata Unirii, Pałac Królewski, Łuk Triumfalny, Muzeum Narodowe. Spacer po Starym Mieście. Powrót na nocleg do Predealu. Obiadokolacja

Dzień VI

Śniadanie. Przejazd Trasą Transfogaraską – jedną z najbardziej znanych dróg w Rumunii – dzieło Nicolae Ceaucescu. Wjedziemy na wysokość ponad 2000 m.n.p.m. i zatrzymamy się w pobliżu Jeziora Balea Lac. Panorama na Fogarasze – najwyższe góry Rumunii. Przejazd do Sybina – miasta, gdzie domy mają oczy. Zobaczymy: Rynek Górnego Miasta z Pałacem Bruckenthala oraz Kościołem Jezuitów – Msza Święta, Most Kłamców, Portal Schodów, Kościół Ewangelicki. Panorama miasta i okolice z wieży kościelnej. Przejazd na nocleg do Alba Julii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień VII

Śniadanie. Zwiedzanie Alba Julii. Zobaczymy Twierdzę, w której murach znajdują się romańska katedra św. Władysława skrywająca groby Janosa Hunyadyego oraz Izabeli Jagiellonki, Prawosławny Sobór Koronacyjny, pozostałości zamku. Przejazd do Hunedoary. Zwiedzanie zamku – najpiękniejszej gotyckiej warowni na terenie Siedmiogrodu – rezydencji rodu Hunyadych. Wyjazd w drogę powrotną do Polski. Po drodze obiadokolacja. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

 

Cena: 1450 zł + 45 EURO (bilety)

Cena może ulec zmianie w związku ze zmianą liczebności grupy, kursu walut oraz preferencji grupy. Cena skalkulowana przy max. kursie EUR 4.45 zł.

Cena zawiera:

 • 6 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami w hotelach ***
 • 6 śniadań i obiadokolacji
 • Obiad w drodze powrotnej
 • Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w TV, Barek, WC
 • Opieka pilota/przewodnik
 • Wjazdy do miast, opłaty drogowe, parkingi.
 • Ubezpieczenie KL, NNW

W kwocie 45 EURO (Wesoły Cmentarz, Muzeum Komunizmu, Cerkiew Voronet, Twierdza w Suczawie, Kościół na Wzgórzu, Prejmer, Czarny Kościół w Braszowie, Zamek w Branie, Pałac Pelesz, Kościół w Sybinie, Zamek w Hunedoarze.