1. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych i Adoracje Najświętszego Sakramentu podczas każdej Mszy świętej. Również dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, zakończone Apelem Jasnogórskim. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza od godz. 19.30 do godz. 21.00 . Dzisiaj na Mszach św. błogosławieństwo gromnic.
  2. Z uwagi na adoracje po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwa o godz. 15.30 nie będzie. Dzisiaj w naszych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o siostrach zakonnych pracujących w naszej parafii o siostrach pochodzących z naszej parafii – dzisiaj bowiem Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiara dzisiejsza jest również przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
  3. Bardzo proszę jutro na 8.30 członków grup parafialnych: AK. Kręgów Rodzin, Odnowy w Duchu Świętym a także członków Rad parafialnych oraz jeśli możliwe strażaków w celu rozebrania dekoracji Bożonarodzeniowej. Jutro dzień pracy i szkoły dlatego prosimy o pomoc wszystkich którzy mogą jutro przyjść.
  4. Jutro św. Błażeja – błogosławieństwo świec i jabłek. Po mszy św. wieczornej w poniedziałek spotkanie PO AK.
  5. W środę (05.02), przypada liturgiczne wspomnienie św. Agaty. W tym dniu po każdej Mszy św. błogosławieństwo chleba, wody i soli. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie ministrantów.
  6. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 16.00 – prosimy o wcześniejsze przyjście a młodzież z klas V – VIII o przyjście do spowiedzi w czwartek- gdyż tylko 3 księży będzie spowiadało – a przyzwyczailiśmy się że spowiadało 6 – i nie damy rady wszystkich wyspowiadać. Jednocześnie przypominamy, że spowiadamy codziennie pól godziny przed Msza św. – jest nas dużo do spowiedzi i jak wszyscy zostawimy spowiedź na ostatnia chwile to nie damy rady wyspowiadać.
  7. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 8.25 członkowie AK poprowadzą modlitwę za Ojczyznę.
  9. Zakończyliśmy właściwie wizytę duszpasterska w naszej parafii – jest jeszcze 2-3 domy które z modlitwa w najbliższym czasie nawiedzimy . Gdyby ktoś jeszcze chciał aby ksiądz nawiedził ich dom z modlitwą, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii w celu indywidualnego ustalenia wizyty duszpasterskiej w ich domu. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, za poczęstunek, wspólna modlitwę i szczere rozmowy, co powinno owocować lepszym zrozumieniem spraw i życia naszych parafian przez nas kapłanów a także zrozumieniem wielu spraw parafialnych o które pytaliście.
  10. W tym tygodniu odszedł od nas śp. Stanisław Pelczar z ul. Wąskiej –wieczne odpoczywanie…..