glazar 1 kopW dniu 14 stycznia 2020 roku  w krośnieńskim szpitalu zmarł ks. Kanonik Aleksander Glazar, emerytowany proboszcz z parafii Torki, przez ostatnie lata rezydent w rodzinnym Krościenku Wyżnym.

Ks. kan. Aleksander Glazar urodził się 12 grudnia 1936 r. w Krościenku Wyżnym. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 18 czerwca 1961 r. Pracował jako wikariusz w Gaci, Osobnicy, Kalnikowie, Zaleszanach, Dynowie i Cieklinie. Od 1971 r., przez 36 lat, pełnił funkcję proboszcza w Torkach. W 2007 r. przeszedł na emeryturę i zamieszkał w Krościenku Wyżnym. Odznaczony przywilejami EC i RM.

W środę  15 I 2020 o godz. 18.00 – różaniec w kaplicy cmentarnej.

W czwartek od godz. 8.00 kaplica cmentarna będzie otwarta i można indywidualnie modlić się przy trumnie śp. ks. Aleksandra.

W czwartek 16 I 2020 o godz. 16.00 różaniec w intencji zmarłego kapłana w kaplicy cmentarnej. Po nim przewiezienie ciała śp. ks. Aleksandra do kościoła czyli eksporta.

Eksporta – przeniesienie zwłok z kaplicy do kościoła parafialnego w Krościenku Wyżnym odbędzie się w czwartek, 16 stycznia 2010 r. około godz. 16.30.

O Godz. 17.00 – msza św. za spokój Jego duszy. Mszy św. będzie przewodniczył Metropolita Przemyski abp Adam Szal. Słowo Boże wygłosi ks. prałat Krzysztof Pastuszak.

Po Mszy św. modlitwa w intencji śp. ks. Aleksandra do godz. 20.00.

W piątek o godz. 7.00 – Msza św. – po niej kościół będzie otwarty do pogrzebu, będzie można modlić się przy trumnie śp. ks. Aleksandra.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się także w Krościenku Wyżnym w piątek  o godz. 11.00. Przewodniczył będzie ks. bp Stanisław Jamrozek. Słowo Boże wygłosi ks. prałat Tadeusz Buchowski.
Po Mszy Świętej ciało śp. ks. Kanonika Aleksandra Glazara zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!