Pielgrzymka po Polsce Północna-Wschodniej

(2020)

Dzień I – 17 IV 2020

Wyjazd o godz. 1.00. Przejazd do Tykocina – jednego z najpiękniejszych miasteczek Podlasia, znanego z Trylogii Jacka Bromsiego „U Pana Boga…”. Zwiedzanie miasteczka: Plac Stefana Czarnieckiego, na którym znajduje się pomnik bohatera z okresu Potopu Szwedzkiego, zabytkowy Rynek, Kościół Św. Trójcy, Zamek (z zewnątrz). Przejazd do Wasilkowa, gdzie znajduje się Sanktuarium Święta Woda zwane często „polska Górą Krzyży”. Msza Święta. Przejazd do Augustowa. Rejs statkiem po Kanale Augustowskim do Studzienicznej – dziś części Augustowa, gdzie znajduje się niezwykle malowniczo położone pośród jezior Sanktuarium Matki Bożej Studzienicznej. Przejazd do Wigier. Zwiedzanie dawnego klasztoru kamedulskiego, w którym w 1999 r. zatrzymał się na wypoczynek papież Jan Paweł II. Przejazd na nocleg w okolicy Suwałk. Zakwaterowanie i obiadokolacja.

Dzień II – 18 IV 2020

Śniadanie. Przejazd do Gierłoży – zobaczymy tutaj „Wilczy Szaniec”, jedną z najważniejszych kwater wodza III Rzeszy. Przejazd do Świętej Lipki. Wizyta w jednym z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych w Polsce słynącego z przepięknych koncertów organowych. Przejazd do Gietrzwałdu. Zobaczymy Sanktuarium upamiętniające jedyne na ziemiach polskich objawienia maryjne. Msza Święta. Przejazd na nocleg w okolicach Torunia. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja.

Dzień III – 19 Iv 2020

Śniadanie. Przejazd do Torunia. Zwiedzanie  miasta: Krzywa Wieża, Katedra Świętych Janów, Dom Mikołaja Kopernika, Rynek z Ratuszem, zabytkowymi kamieniczkami oraz pomnikiem Mikołaja Kopernika, Muzeum Piernika, Zamek Krzyżacki, Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji. Przejazd do Lichenia – sanktuarium, w którym znajduje się słynący łaskami obraz MB Licheńskiej. Zobaczymy Stary Kościół, Golgotę oraz monumentalną bazylikę będącą największą świątynią katolicką w Polsce. Przejazd do Lasu Grąblińskiego – miejsca, gdzie 15 sierpnia 1850 Maryja ukazała się Mikołajowi Sikatce. Wyjazd w drogę powrotną. Po drodze zatrzymamy się na obiadokolację. Przyjazd na miejsce w późnych godzinach nocnych.

 

Cena:    680    zł 

Cena obejmuje:

 • Transport, opłaty drogowe, parkingi;
 • 2 noclegi. Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.
 • Wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje.
 • Obiad w drodze powrotnej
 • Opieka pilota – przewodnika
 • Rejs statkiem po Kanale Augustowskim
 • Bilet wstępu do klasztoru w Wigrach
 • Bilet do Wilczego Szańca
 • Muzeum Piernika
 • Ubezpieczenie NNW
 • Zestaw Tourguide dla każdego uczestnika

 

Zapisy w zakrystii od 5 I 2020 r z zaliczką 100 zł.