9 XII 2019 r dzieci klas komunijnych otrzymały poświęcone medaliki Matki Bożej Niekopalnej. Poświecił je w czasie poniedziałkowych rorat ks. proboszcz który wyjaśniając idee noszenia medalika nawiązał do herbów miast,miejscowości, herbu Krościenka Wyżnego i herbów szlacheckich oraz rycerskich. Miasta i państwa mają zwykle swoje herby. Niemal każda firma szczyci się własnym znakiem towarowym (tzw. logo), które wyróżnia ją spośród innych. Ów znak firmowy umieszcza się na urzędowych pismach, reklamowych gadżetach, służbowych ubraniach pracowników. Ta praktyka nie jest jednak wynalazkiem współczesności: w dawnych czasach rody szlacheckie miały swe herby i zawołania, a rycerze, ruszając na wojnę, z dumą umieszczali je na zbrojach i tarczach.
Takim właśnie „herbem” powinien być dla człowieka wierzącego krzyż lub medalik. Stanowi on coś w rodzaju znaku firmowego, przy pomocy którego człowiek mówi: jestem chrześcijaninem. Gest założenia medalika to przede wszystkim wyznanie wiary. A zatem pierwszym i podstawowym celem jego noszenia ma być chwała Boża i świadectwo. Ponadto Maryja bierze was pod opiekę jak pod swój matczyny płaszcz. Nawiązał również do objawień z 27 listopada 1830 r. kiedy siostra Katarzyna Laboure ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Paryżu otrzymała od Matki Bożej polecenie wybicia i propagowania medalika zgodnie z wizją, którą ujrzała.
Na jednej stronie wyryta jest postać Niepokalanej stojącej z rozłożonymi szeroko rękami na kuli ziemskiej. Wokół postaci Maryi znajduje się napis: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy”. Na drugiej stronie – litera M z krzyżem w otoczeniu 12 gwiazd, a poniżej Serce Jezusa i Serce Maryi.

na koniec życzył : „Drogie dzieci niech wiec medalik który otrzymacie zbliża was do Maryi i Jezusa, niech będzie płaszczem poprzez który chroni was Matka Boża od zła i nie będzie wyrazem waszej miłości i wiary do Jezusa”.
Medaliki rozdali ks. Łukasz i ks. proboszcz a nad całością czuwał ks. Krzysztof- katecheta dzieci komunijnych.