1. Przeżywamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00. Do uczestnictwa na roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami.
  2. Dzisiaj w niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. wg porządku niedzielnego. Zapraszamy na czuwanie i modlitwę w kościele od godz. 12.00 do 13.00 w „Godzinę Łaski”, którą objawiła Maryja. „Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski”. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 11.00 od godz. 12.00 do godz. 13.00. zakończenie śpiewem modlitw do Niepokalanej z nowenny.
  3. Dzisiaj niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.
  4. W poniedziałek 9 XII zapraszamy dzieci komunijne z klas III i rodziców – poświecenie i rozdanie medalików. Jutro w poniedziałek spotkanie POAK po Mszy św. o godz. 17.00.
  5. We wtorek spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy.
  6. W środę 11 XII – modlitwy do patrona parafii św. Marcina i ucałowanie relikwii. Na Mszy św. o godz. 17.00 przyjmiemy do grona scholii dziewczęta. Natomiast po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów. W środę spotkanie na plebani Rady Ekonomicznej parafii serdecznie zapraszam.
  7. W czwartek imieniny obchodził będzie ks. Aleksander Glazar, w przyszłą niedzielę będziemy modlić się w jego intencji o godz. 11.00.
  8. Można się zaopatrywać w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone z tej racji (minimum 7 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji i na nasz Zespól Charytatywny.
  9. Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych na spowiedź przedświąteczną, która odbędzie się w dniu 16 XII 2019 w poniedziałek od godz. 9.00.
  10. Nasze siostry rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne.
  11. Ks. Jan odprawia w tym tygodniu msze św. w domu za śp. Stanisława Prajsnar.