1. Rozpoczynamy dziś Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana Jezusa. Jest to również początek nowego Roku Duszpasterskiego: pod hasłem: Wielka tajemnica wiary. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w „Roratach” – jest to Msza św. w Adwencie ku czci Matki Bożej. Podejmijmy również postanowienia adwentowe, których wypełnienie zbliży nas do Chrystusa. Dzisiaj o godz. 15.30 – nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP.
 2. Roraty codziennie o godz. 17.00. Do przyjścia na roraty zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami, które prosimy, aby składały tutaj pod ołtarzem w koszyku. Będziemy losować codziennie 2 figurki Matki Bożej i nagrody za dobre uczynki. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków które rozprowadzają nasze Siostry. Niech złożone ofiary będą również naszym wyrazem wdzięczności wobec ich posługi w naszej parafii. Opłatki będzie można również nabyć przez cały adwent u Sióstr w zakrystii i w Domu SS. Służebniczek.
 4. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic różańcowych i Adoracje NS po Mszach św. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 16.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00, zakończone Apelem Jasnogórskim. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Chwały od godz. 19.30 do godz. 21.00.
 5. W piątek 6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja – biskupa Miry. Uczmy się od niego czynienia dobra i pomagania potrzebującym. Przybędzie On i do nas. Zapraszamy ministrantów i grupę „Dzieci Boże”, scholę parafialną po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00. Rodziców chcących przyjść z dziećmi na spotkanie ze Świętym Mikołajem prosimy o składanie „darów” przed i po Mszy św. u Siostry Zakrystianki 5 i 6 grudnia. Spotkanie z Mikołajem odbędzie się w Domu Parafialnym (katechetycznym) po Mszy św. i nabożeństwie.
 6. W tym tygodniu przypada również I czwartek i piątek miesiąca. Będziemy modlić się za powołanych z naszej parafii, kleryków i kapłanów oraz Siostry Zakonne i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Szczególnie polecajmy kleryka Grzegorza Liputa który w sobotę 7 XII w seminarium krakowskim przyjmie szatę duchowną i będzie przeżywał swoje obłóczyny. W piątek wyjazd do chorych o godz. 9.00 a spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00.
 7.  W czwartek po Mszy św. w domu parafialnym spotkanie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej – prosimy o wpłatę pozostałej części pieniędzy. ( nie trzeba przynosić na razie dolarów).
 8.  W piątek odbędzie się w ramach rekolekcji o sakramentach świętych – sakrament bierzmowania. Poprowadzi je ks. Rafał Szykuła. Zapraszamy parafian a także młodzież przygotowującą się  do bierzmowania z klas VI i VII – początek Msza św. o godz. 17.00.  ( Miało być w niedzielę ale jest Uroczystość Niepokalanego NMP)
 9. W niedzielę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. wg porządku niedzielnego. Również 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na czuwanie i modlitwę w kościele od godz. 12.00 do 13.00 w „Godzinę Łaski”, którą objawiła Maryja. „Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski”. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy sw. O godz. 11.00 -od godz. 12.00 do godz. 13.00.
 10. Za tydzień niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.
 11.  W przyszły poniedziałek 9 XII o godz. 17.00 Msza św. z poświeceniem i rozdaniem medalików dzieciom klas III – Komunijnych. Zapraszamy na tą Mszę św. wszystkie dzieci Komunijne i ich rodziców.
 12.  W tym tygodniu pożegnaliśmy sp. Marcina Józefczyka z ul. Południowej polećmy go Bożemu Miłosierdziu…. Wieczne odpoczywanie….
 13. W tym tygodniu ks. Jan będzie odprawiał Msz św za śp. Stanisława Prajsnara. Ks. Aleksander Glazar w poniedziałek, wtorek i środę za śp. Zofię Glazar a w czwartek i piątek za śp. Mariana Pęcherka
 14. Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinki do kościoła to proszę o kontakt aby można było uzyskać zezwolenia na ich wycinkę i sprawdzić czy nadają się do kościoła.