Dzisiaj nabożeństwo wypominków z modlitwami za zmarłych o godz. 15.30. Wypominki codziennie po Mszy św. wieczornej

W poniedziałek wspomnienie św. Karoliny Kózkówny . przeżywamy również 20 rocznicę nadania imienia  Jana Pawła II naszej Szkole Podstawowej – msza św. o godz. 8.15 a po niej zajęcia dotyczące osoby Jana Pawła II w szkole.  W środę wspomnienie sw. Rafała Kalinowskiego.  W piątek sw. Cecyli – patronki chóru parafialnego, organistów i naszej Siostry Organistki Cecyli- pamiętajmy o niej w naszych modlitwach. W środę Nowenna do MBNP wraz z wypominkami po Mszy św. wieczornej. Święto Ofiarowania NMP.

W czwartek 21 XI – próba kandydatów przed przyjęciem do służby liturgicznej po Mszy św.  o godz. 17.00. W PIĄTEK 22 listopada odbędzie się również

spotkanie dla młodzieży klas 6 i 7 przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Początek Msza św. o godz. 17.00.

W sobotę wigilia uroczystości Chrystusa Króla uroczyste przyjęcie do Służby Liturgicznej Ołtarza nowych ministrantów i kandydatów, zapraszamy ich rodziców i rodzeństwo.

W przyszłą niedziele Uroczystość Chrystusa Króla. Na Msze św. o godz. 9.00 zapraszam członków Akcji Katolickiej, KSM-u oraz ministrantów i kandydatów – zwłaszcza tych nowo przyjętych bo to wasze święto patronalne.

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy przygotowali młodzież do bierzmowania rodzicom, nauczycielom, Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym za towarzyszenie im w spotkaniach formacyjnych, wszystkim którzy przygotowali bierzmowanie i uroczystości patriotyczne, rodzicom i parafianom za porządki w kościele i wokół niego, siostrom zakonnym, chórowi, orkiestrze, strażakom , harcerzom, pocztom sztandarowym, służbie liturgicznej a zwłaszcza wam młodzi parafianie za duchowe przeżycie sakramentu bierzmowania. Serdecznie dziękuję za dar ołtarza młodzieży i rodzicom bierzmowanych. ks. wikariuszom Krzysztofowi i Łukaszowi, S. Przełożonej Cecyli i s. Janinie, służbie liturgicznej, panu Adamowi Zajdlowi za coroczne organizowanie  św. Marcina na koniu, wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu uroczystości odpustowo-patriotycznej.

Dzisiaj zbiórka po domach na ul. Kasztanowej i Grunwaldzkiej na zapłacenie prac przy kościele parafialnym od godz. 13.30. Gdyby jeszcze było dwoje chętnych to proszę o kontakt gdyż było by to szybciej i sprawniej – bo jest 2 pary: jedna na Kasztanowa druga na Grunwaldzką. Proszę również mieszkańców tych uli o życzliwe przyjęcie kwestujących. Do tej pory zebrano 94tyś  zł 200 zł.

Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego ,,Złote Serca” Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym Zaprasza na Koncert Charytatywny ,,Złote Serca”. Koncert odbędzie się w niedzielę 17 listopada 2019r. o godz.15.00 w sali Domu Ludowego  w Krościenku Wyżnym.

W tym roku całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie   i rehabilitację półtorarocznej Oli Czajki z Krościenka Wyżnego, która cierpi na rzadkie schorzenie o podłożu genetycznym zwane achondroplazją inaczej ,,karłowatością”. Aby Ola mogła samodzielnie funkcjonować konieczne jest wydłużenie operacyjne kończyn, których koszt zdecydowanie przekracza możliwości finansowe rodziców.  W organizację tej imprezy zaangażowało się wiele osób, organizacji i instytucji z terenu całej gminy.

Podczas koncertu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy do puszek oraz ,,Loteria Fantowa” – początek o godz. 14.30.

Uzyskane w ten sposób środki finansowe wspomogą Olę w kosztownym leczeniu   i rehabilitacji.

Wystąpią: przedszkolaki,  zespół muzyczny ,,Song”, „Duet Gajda”- gwiazda X edycji ,,Mam Talent”, Michał Matuszewski – finalista XI edycji Must Be The Music, zespół Groovinscy oraz zespół przygotowany przez muzyków: Łukasza Podkula, Rafała Glazara i Dominika Hebdę. WSTĘP WOLNY Organizatorzy zapewniają poczęstunek w ,,Mini kawiarni” (kawa, herbata, ciasta)

Również jako parafianie możemy włączyć się w tą szlachetną inicjatywę i pomoc dla Oli. Pod kościołem dzisiaj  niedzielę po Mszach św. będą zbierane min. przez ministrantów  ofiary na ten cel a organizatorzy będą rozprowadzać ciastka i placki w formie cegiełek.

We wtorek 12 XI mieliśmy kongregację – czyli spotkanie ks. Abpa z kapłanami z naszej diecezji. Oprócz wielu spraw były poruszone sprawy dotycząc sprawowania eucharystii. Podam te najważniejsze wytyczne które dotyczą Was jako uczestników Mszy św.

Nie będzie powitań biskupa i zaroszonych gości na początku mszy św. – z wyjątkiem prośby rodziców o bierzmowanie i wizytacji biskupiej.

W czasie procesji z darami siedzimy w ławkach powstaje się dopiero na okadzenie celebransa i ludzi. Nie wymienia się imion zmarłych w kanonie Mszy św. – można je wymienić na początku Mszy św. w zapowiedzi intencji i w czasie modlitwy wiernych. Ograniczyć do minimum ogłoszenia tzw. społeczne – ogłoszenia powinny dotyczyć tylko spraw parafialnych i liturgicznych a nie mogą być ogłaszaniem wszystkiego bo w kościele wszyscy usłyszą.

Centrum Opieki i Rozrywki dziecięcej zaprasza 23 listopada w godz. 9.30-11.00 w remizie OSP na zabawę Andrzejkową dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gmina Krościenko Wyżne zapraszają do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim wierszy naszych miejscowych poetów KROŚCIEŃSKA POEZJA, szczegóły na stronach internetowych organizatorów.

Ks. Jana Marszałek odprawia w domu w poniedziałek , wtorek i środę za śp. Stanisława Prajsnara – od uczestników pogrzebu a od czwartku do niedzieli za śp. Stanisławę Kmonk – od uczestników pogrzebu.

5 XII będzie spotkanie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej  – prosimy o wpłatę pozostałej części .