Rekolekcje Domowego Kościoła

„Sakrament pokuty i pojednania- spotkanie z Miłością Miłosierną”

W dniach 25­–27 października w parafii Krościenko Wyżne odbyły się rekolekcje tematyczne dla członków Domowego Kościoła z rejonu Krosno II. Gościliśmy również kilka małżeństw z rejonu Krosno III i jedno małżeństwo z Lublina. Wszystkich uczestników było70, w tym dziewięcioro dzieci, którymi opiekowały się s. Mariola i s. Justyna – Służebniczki NMP oraz p. Angelika.Stroną gastronomiczną zajęła się diakonia gospodarcza, która przygotowała dla nas smaczne posiłki.

Tematem rekolekcji był „Sakrament pokuty i pojednania – spotkanie z Miłością Miłosierną”. Konferencje głosił ks. Grzegorz Czerwonka, obecnie  studiujący na KUL-u duszpasterstwo rodzin. Księdza rekolekcjonistę wspierali Magdalena i Krzysztof Józefczykowie. W swoich katechezach ks. Grzegorz poruszył bardzo ważne kwestie dotyczące rachunku sumienia, spowiedzi świętej oraz rozeznawania duchów i  walki duchowej. Uczestnicy rekolekcji mieli możliwość spotkania się ze Słowem Bożym na codziennymNamiocie Spotkania i Eucharystii, którą uświetniła diakonia muzyczna. Na spotkaniu w grupach rozważaliśmy przypowieść o synu marnotrawnym i dzieliliśmy się swoim doświadczeniem przeżywania spowiedzi: małżonków, rodziców, dzieci, a także podejmowania  postów i pokuty. Ważnym punktem rekolekcji był  dialog małżeński, którego zwieńczeniem stało się pojednanie małżeńskie. Sakrament spowiedzi świętej poprzedziło Nabożeństwo Pokutne połączone z rachunkiem sumienia i Adoracją Krzyża. Dzięki obecności kilku zaproszonych spowiedników mogliśmy odbyć szczegółową spowiedź świętą i z czystym sercem przystąpić do Stołu Pańskiego na wieczornej Mszy Świętej. Nie zabrakło też świadectwa pary prowadzącej na temat KWC, a owocem tego było podpisanie przez dwie osoby deklaracji członkowskiej.  W trakcie rekolekcji uczestnicy zapisywali i wrzucali do skrzynki pytania, na które w niedzielne przedpołudnie ks. Grzegorz udzielił odpowiedzi. Wiele emocji i wzruszeń przyniosła godzina świadectw, w czasie której dzieliliśmy się naszym osobistym spotkaniem z Miłością Miłosierną.

Wszystkim posługującym i uczestnikom rekolekcji serdeczne Bóg zapłać

Alina i Mariusz Jurczykowie

para rejonowa DK  Krosno II