Dzisiaj Wypominki wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30. Po Mszy św. o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00. Kolejny Wieczór Chwały. Rozpoczęcie o godz. 19,30. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
Msze św. za zmarłych do piątku w kaplicy cmentarnej o godz. 9.00.
Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego, podczas której każdego dnia młodzież z ósmych klas będzie modlić się o dary Ducha Świętego, którego otrzymają w sakramencie bierzmowania. Od poniedziałku przez cały tydzień nowenna po mszy św. o godz. 17, która jest obowiązkowa dla uczniów z klasy ósmej; bardzo proszę o codzienną obecność, będą też próby przed bierzmowaniem.
W czwartek po Mszy św. młodzież spotka się z ks. Dziekanem Adamem Zarębą – będzie miała egzamin przed bierzmowaniem.
W piątek odbędzie się poświęcenie krzyżyków dla młodzieży z ósmych klas przystępujących w tym roku do sakramentu bierzmowania oraz odnowią oni przyrzeczenia abstynenckie.
W sobotę od godz. 16 spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin.
W środę Nowenna do MBNP wraz z wypominkami po Mszy św. o godz. 17.00.
W piątek o godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalna – tych I piątkowych.
Serdecznie dziękuje harcerzom za zbiórkę ofiar na renowacje starego nagrobka – zebrano prawie 4500 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Nagrobek już został odnowiony, a właściwie uratowany przed rozpadnięciem, bo stan był fatalny.
11 listopada w przyszły poniedziałek obchodzić będziemy Dzień Odpustu parafialnego ku czci św. Marcina i 101 –lecie Niepodległości. Porządek Mszy św. będzie niedzielny. Na odpust zapraszam wszystkich parafian i gości oraz Straż Pożarną, Orkiestrę Dętą, harcerzy i poczty sztandarowe, chór. W tym roku o godz. 9.00 – suma odpustowa z bierzmowaniem naszej młodzieży a o godz. 11.00 – suma patriotyczna. Odpustowi parafialnemu przewodniczył będzie ks. Abp Józef Michalik
Młodzież z KSM-u na odpuście będzie rozprowadzać tradycyjne rogale Świętego Marcina i mam nadzieję, że będzie pogoda i przybędzie św. Marcin na koniu.
Bardzo proszę o ile będzie pogoda aby w sobotę jeszcze raz posprzątać otoczenie kościoła –przed odpustem. Każda pomoc będzie mile widziana, proszę zwłaszcza tych rodziców bierzmowanych którzy wczoraj nie mogli być . Trzeba będzie posprzątać i udekorować otoczenie kościoła, parkigu, a jak było by więcej ludzi to i otoczenie kapliczki na starym kościelisku. Serdecznie dziękuję tym którzy byli wczoraj, parafianom, rodzicom i młodzieży bierzmowanej, harcerzom. Niech św. Marcin wynagrodzi im swoim wstawiennictwem , bo włożyły wczoraj w to wiele trudu.
Wójt Gminy Krościenko Wyżne, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i harcerze z Krościenka Wyżnego zapraszają na Koncert Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się 9 listopada 2019 r. o godz. 18.00 w sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym.
W dniach 9-10 listopada 2019 r. na hali sportowej MOSiR w Krośnie odbędzie się IX Podkarpackie Forum Charyzmatyczne. Prowadzi zespół Mocni w Duchu z Łodzi z jezuitą O. Pawłem Sawiakiem. W tym roku obecnych będzie aż trzech Biskupów! Hasłem tegorocznego Forum jest „Zawsze się radujcie!” Zapraszamy do udziału. Liczba miejsc ograniczona, konieczne są więc wcześniejsze zapisy, które trwają do 5 listopada. Szczegóły można znaleźć na plakacie, na ulotkach, które są na stoliku z tyłu kościoła lub na stronie internetowej parafii.
Ks. Aleksander Glazar w tym tygodniu będzie odprawiał w domu : w poniedziałek, wtorek i środę za sp. Janinę Pelczar od uczestników pogrzebu, a od środy do niedzieli za śp. Antoniego Gazdę – również od uczestników pogrzebu.
W dzisiejsza niedzielę od godz. 13.30 przedstawiciele naszej parafii z upoważnieniami od proboszcza będą zbierać po domach ofiary na zapłacenie prac przy kościele: odwodnienie, drenaż opaskowy, izolacja fundamentów oraz zagospodarowanie terenu wokół kościoła. Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie i złożenie ofiar wg. możliwości od każdej rodziny. Gdyby każda rodzina złożyła po 100 zł zebralibyśmy całą kwotę. Zdaję sobie sprawę z dla wielu to dużo , dlatego proszę niech każdy złoży ile może , jedni mniej drudzy więcej i spłacimy te prace koło kościoła. Można tez wpłacać na konto parafii i odliczyć jako darowiznę na cele kultu religijnego.
Ponieważ niektórzy mają większe rejony zwłaszcza na ulicy Północnej i Marynowskiej, gdyby dzisiaj nie dali rady będą w następnych dniach.
Zbiórka na ulicach Kasztanowa, Dworska , Parkowa, Grunwaldzka odbędzie się 17 XI również w niedzielę w godzinach popołudniowych.