Dzisiaj rocznica wybuchu II wojny światowej – pamiętajmy o ofiarach wojny dzisiaj różaniec w tej intencji o 15.30.

W  dzisiejszą niedzielę 1 września o godz. 14.00 w Haczowie Msza Święta, rozpoczynająca nowy rok formacyjny Ruchu Światło Życie. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich członków Domowego Kościoła z Rejonu Krosno II oraz parafian. Dzisiaj również I niedziela miesiąca – niedziela adoracyjna zapraszamy do adoracji po Mszy św.  do godz. 21.00. W niedzielę 1 września zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie Wieczór Chwały. Rozpoczęcie o godz.19.30. Zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Dzisiaj zmiana Tajemnic różańcowych.

Informacja dla rodziców i uczniów Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Krościenku Wyżnym

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2018 roku, wg. następującego porządku: Msza święta w Kościele Parafialnym w Krościenku Wyżnym – godz. 8.00.  Rozpoczęcie roku w szkole – godz. 9.00. O godz. 8.00 będzie sprawowana również Msza św. w intencji pani dyr. Mart Such odchodzącej na emeryturę długoletniej nauczycielce i dyr. naszej szkoły. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tą eucharystię. .

We wtorek 3 września spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz.18. Po niej spotkanie modlitewne w salce Domu Parafialnego. Spotkania mają charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy i rozważania Słowa Bożego.

Msze św. w tygodniu o godz. 18.00. a środowe nowenny do MBNP po Mszy św. o godz. 18.00. kancelaria po Mszy św. o godz. 18.30.

W I czwartek miesiąca – będziemy modlić się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie. Spowiedź od godz. 17.30. W I piątek miesiąca wyjazd do chorych o godz. 9.00 a spowiedź pierwszopiętrowa od godz. 17.00.

W przyszła niedzielę  8 września Matki  Bożej Siewnej.  W naszej parafii gościć będziemy  misjonarza z Afryki Zdzisław Olejko z Przysietnicy.

Dziękuję bardzo za pomoc wczoraj panom i paniom, ks. wikariuszom za prace wokół kościoła. Uporządkowany został teren wokół kościoła, rozplanowana ziemia pod zassie trawy. Dziękuje tym wszystkim którzy wczoraj licznie pomagali w pracach .Trzeba jeszcze posiać trawę , gdyby ktoś miał maszynkę do siania to proszę o kontakt, proszę o pomoc w rekultywacji ogrodu glebogryzarka. Zakończyły się prace wokół kościoła: odwodnienie, drenaż opaskowy oraz położenie nowej kostki. Najbliższy czas będzie poświęcony rozliczeniu tych prac w wtedy podam koszt tych prac.

Ogłoszenie sołtysa.

 

W niedzielę 22 września 2019 r. w naszym kościele odbędzie się III Rodzinny Koncert Uwielbienia, organizowany przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym. Zgłoszenia wokalistów indywidualnych, zespołów muzycznych i grup chóralnych przyjmowane są do  8 września na adres e-mail : odnowa.kroscienkowyzne@interia.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko występującego, tytuły oraz teksty śpiewanych utworów. W przypadku grup, prosimy o podanie ich liczebności. Serdecznie zapraszamy!

Białoruś: Do odebrania są jeśli komuś jest potrzebny pasport dla wyjeżdzających na pielgrzymkę na Białoruś we wrześniu – jeśli nie proszę o ich nie odbieranie.

Ziemia Święta: Proszę  do 20 IX o wpłatę 1000 zł pielgrzymów do Ziemi Świętej i Jordanii na bilety samolotowe. Jest jeszcze 2 wolne miejsca na ta pielgrzymkę.

W piątek, 30 sierpnia br., zmarł ks. prał. Marian Wrona,były proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szówsku. POGRZEB: niedziela, 1 września 2019 r. o godz. 15.30  w Szówsku.Ks. prał. Marian Wrona urodził się 24 sierpnia 1950 r. w Łańcucie. Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 15 czerwca 1974 r. Pracował jako wikariusz w Krościenku Wyżnym, Dubiecku i Rybotyczach, gdzie następnie pełnił funkcję proboszcza w latach 1979-1989. Od 1989 r. do przejścia na emeryturę (2016) był proboszczem w Szówsku. Pełnił urząd dziekana w dekanatach Bircza i Jarosław III. Był Gremialnym Kanonikiem Przeworskiej Kapituły Kolegiackiej.