Dzisiaj o godz. 15.45 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu wspominamy we wtorek – św. Bernarda – opata, w środę św. Piusa X, w czwartek – NMP Królową, w piątek – bł. Władysława Findysza, w sobotę – św. Bartłomieja – apostoła.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. godz. 19.00.

 

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Śp. Szul Grażyna z ul. Mostowej a jutro o godz. 16.00 pogrzeb śp. Mieczysława Podkula z ul. Północnej…. Wieczne odpoczywanie….

Bardzo serdecznie dziękuje wraz z panem wójtem wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie dożynek w naszej parafii i gminie, zwłaszcza paniom z KGW i AK za przygotowane wieńce, starostom dożynkowym,  delegacjom dożynkowym, tym którzy przygotowali liturgię, siostrom zakonnym, wszystkim uczestnikom. Dziękuję również harcerzom , służbie liturgicznej, młodzieży z KSM-u i strażakom za pomoc w przeprowadzeniu procesji na cmentarz parafialny w wigilię Wniebowzięcia NMP.

Dziękuje bardzo tym którzy byli wczoraj przy pomocy w uporządkowaniu terenu przy kościele. Jest i będzie tutaj jeszcze wiele pracy, dlatego proszę o pomoc także w najbliższa sobotę na godz. 8.30 z grabkami, sztychówkami i motykami, na razie trzeba wyrównać ziemię i wyzbierać kamienie a potem  będziemy dopiero przystępować do wysypywania biohumusem i siać trawę.

Zapraszamy do zapisów na pielgrzymkę do Ziemi świętej i Jordanii w dniach 16-26 I 2020 r , szczegóły na stronie internetowej.

Do rodziców sześciolatków Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym informuje, że spotkanie organizacyjne dla rodziców i uczniów klas zerowych w roku szkolnym 2019/20120 odbędzie się 22.08.2019 r. o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej.

Klub biegacza w Krościenku Wyżnym serdecznie zaprasza mieszkańców naszej gminy w przyszłą niedzielę 25 sierpnia na stadion sportowy GOSiR do wzięcia udziału w XIII edycji Biegów pn „Dycha Siekiernika”. Oprócz biegów dzieci i młodzieży oraz biegów na 10 km i 5 km odbędzie się również rywalizacja w kategorii Nordic Walking. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowy medal w kształcie siekiery. Na dzieci czekają puchary, nagrody rzeczowe i paczki ze słodyczami.  Szczegółowe informacje znajdują się na plakatach i stronie internetowej GOSiR .

Od 15 VIII w kinach jest wyświetlany film Tajemnice Ojca Pio – zachęcamy do wybrania się na ten film do krośnieńskich kin.

Archidiecezja Przemyska oraz Gmina Markowa zapraszają do udziału w XXXVI Dożynkach Archidiecezji Przemyskiej które odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia 2019 r. w Markowej,na placu przy Centrum Kultury Gminy Markowa

Przy czasopismach parafialnych rozłożone są gazety misyjne w których opisana jest min. praca naszego rodaka ks. Franciszka Filara – zachęcamy do zapoznania się z Jego działalnością na nowej parafii w Barranca w Kostaryce, gdzie jest proboszczem.