1. Dzisiaj o godz. 15.30 nabożeństwo do św. Marcina patrona naszej parafii i ucałowanie Jego relikwii. Zapraszamy.
 2. W środę wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego i wigilia uroczystości Wniebowzięcia NMP. O godz. 19.00, zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych z naszych rodzin, mieszkańców Krościenka Wyżnego, Iskrzyni i Pustyn. Po niej udamy się z procesją, modlitwą i zapalonymi zniczami na nasz cmentarz parafialny, na groby naszych bliskich zmarłych. Do wzięcia udziału w tym nabożeństwie serdecznie wszystkich zapraszam, a młodzież z KSM-u prosimy o przygotowanie figury Matki Bożej. Zapraszamy również harcerzy z pochodniami. Prosimy również o obecność strażaków z OSP o to by zabezpieczyli przejście na cmentarz.
 3. W czwartek 15 VIII będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz. 9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. W czasie mszy św. odśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar tegorocznych zbiorów – nie będzie procesji wokół kościoła ze względu na prace wokół kościoła.

Jest to również ostatni dzień pobytu w naszej parafii ks. Tomasza Ruszla – który obejmuje od piątku parafię Górki jako proboszcz.

Natomiast o godz. 14.00 tradycyjny objazd z wieńcami po gminie. Ze względów bezpieczeństwa prosimy wszystkich mieszkańców o ustawianie się po prawej stronie drogi.

Trasa objazdu: Wyjazd spod Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym i przejazd ulicami:

 1. Południowa
  2. Kasztanowa
  3. Marynkowska
  4. Północna
  5. Rzeszowska
  6. Dukielska
  7. Centralna
  8. Księża
  Dom Ludowy w Krościenku Wyżnym.

Natomiast o godz. 16.00 rozpocznie się program artystyczny na placu przed Domem Ludowym w Krościenku Wyżnym w tym m. in. występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Krościenku Wyżnym i Kapeli Ludowej KROŚCIENIACY, Orkiestry Dętej a potem występ Mateusza Ziółko i zabawa taneczna.

 1. W piątek 16 VIII będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. Prosimy o przygotowanie próśb i podziękowań do św. Jana Pawła II będą zbierane w czasie mszy św.
 2. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Janinę Pelczar z ul. Północnej polećmy ją Bożemu miłosierdziu…Wieczne odpoczywanie…