W środę 15 VIII będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. niedzielny. Zgodnie z naszą polską tradycją Msza Święta o godz.9.00 będzie Mszą św. Dożynkową – pobłogosławimy kwiaty, zioła i wieńce żniwne. W czasie mszy św odśpiewamy dziękczynne Te Deum za dar tegorocznych zbiorów – nie będzie procesji wokół kościoła ze względu na prace wokół kościoła.

Natomiast o 14. tradycyjny objazd z wieńcami po gminie. Ze względów bezpieczeństwa prosimy wszystkich mieszkańców o ustawianie się po prawej stronie drogi. Trasa objazdu:
Trasa objazdu: Wyjazd spod Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym
1. Południowa
2. Kasztanowa
3. Marynkowska
4. Północna
5. Rzeszowska
6. Dukielska
7. Centralna
8. Księża
Dom Ludowy w Krościenku Wyżnym
Natomiast o godz. 16 rozpocznie się program artystyczny na placu przed Domem Ludowym w Krościenku Wyżnym w tym m. in. występ Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Krościenku Wyżnym i Kapeli Ludowej KROŚCIENIACY, Orkiestry Dętej  a potem występ Mateusza Ziółko i zabawa taneczna.dozynki plakat