Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Nabożeństwo  do Serca Jezusowego wraz z ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II  popołudniu o godz. 15.30.

Msza św. codziennie o godz. 7.00 i 18.00 a po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wraz z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św.

W środę 19 VI zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej o godz. 8.00.

O godz. 15.00 – zakończenie roku przedszkolaków z ochronki św. Józefa.

W najbliższy czwartek 20 VI w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny Wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte o godzinie 7.30, 9.00 i 16.00. Procesja po Mszy św. o godz.9.00 pójdzie trasą jak co roku.  Proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: naszych Strażaków, Oazę Rodzin, Akcję Katolicką oraz Siostry, p. Pelczarów i Róże Różańcowe. Zapraszamy na procesję młodzież przygotowująca się do bierzmowania, młodzież z KSM-u, Dzieci Boże i Harcerzy do feretronów, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatów. Próba sypania kwiatów odbędzie się we wtorek o godz. 17.30 zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas III komunijnych oraz IV rocznicowych. Zapraszamy również orkiestrę oraz strażaków ze swoimi sztandarami oraz chór aby prowadził wraz z siostrą Cecylią śpiew. Młodzież z KSM-u, harcerzy prosimy o przygotowanie sobie figurek. Strażaków prosimy również o zabezpieczenie przejścia procesji. Harcerzy prosimy również o roznoszenie wody w czasie procesji. Prosimy również w czasie oktawy Bożego Ciała mężczyzn o noszenie baldachimu w czasie procesji.

Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 18.00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Niech nasza obecność na nich będzie wyrazem naszej wiary i znakiem naszej miłości do Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W najbliższą niedzielę procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 11.00. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się za solenizantów ks. Proboszcza Wiesława, ks. Tomasza, ks. Krzysztofa Zańko i ks. Krzysztofa Pastuszaka z racji imienin.

Wyjazd na koncert „Jednego serca – Jednego Ducha” do Rzeszowa, wyjazd w Boże Ciało o godz. 17.00– zapisy i szczegóły u ks. Tomasza.

W naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Marian Pęcherek z ul. Kasztanowej pogrzeb w Krośnie 19 VI w środę w kaplicy cmentarnej o godz.13.30.  Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…