26 V 2019 r – VI Niedziela Wielkanocna

Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

Dzisiaj w niedzielę (26.05)  wybory do Europarlamentu Europejskiego – będziemy decydować jaki kształt ma mieć Europa, czy będzie to Europa Ojczyzn i Narodów, Europa wartości czy…. Jeśli czujesz się obywatelem Polski i Europejczykiem idź na wybory by inni nie zdecydowali o losie Twoim , twoich dzieci i wnuków.

Trwa nowenna przed święceniami diakonatu kl. Jakuba Szafrana –a w piątek początek nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe. Będziemy modlić się o urodzaje i błogosławieństwo w pracy dla rolników oraz o uchronienie od klęsk żywiołowych. Z procesją pójdziemy do kapliczek: w poniedziałek przy Kościelisku, we wtorek przy przedszkolu i w środę na ul. Wąskiej. Te procesje będą połączone z nabożeństwami majowymi. Zapraszam młodzież z KSM-u i Harcerzy do niesienia figurek. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona będzie z procesją.

W czwartek rocznica konsekracji naszego kościoła parafialnego – uroczystość – z uwagi na dzień pracujący i pielgrzymkę dzieci I Komunijnych do Dębowca Msze św. o godz. 7.00 i 18.00

W piątek kończymy nabożeństwa majowe a w sobotę zaczniemy nabożeństwa czerwcowe.

W przyszłą niedziele uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Podziękowanie: ks. Krzysztofowi, rodzicom rocznicowym. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za dar ołtarza; komplet 7 ornatów fioletowych, .. Dziękuję również za pracę przy porządkach wokół kościoła, w kościele, Siostrze Przełożonej – s. Organistce wszystkim za obecność i dar modlitwy.

Dzisiaj szczególny dzień modlitw- wdzięczności za dar dobrych ludzi – którzy pomogli Olusiowi Kosiek w jego już bliskim wyjeździe na leczenie do USA  na Florydę. Dzisiaj On sam ale i  rodzice i rodzina pragnie wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w pomoc serdecznie podziękować (i tym z naszej parafii i wszystkim ludziom o gorącym sercu) dlatego w niedzielę 26.05. o godz.9.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców, darczyńców i ludzi którzy pomogli Olusiowi . Jednocześnie prośby Boga o opiekę nad nim i jego rodzicami i szczęśliwe operacje.

Jednocześnie tą modlitwa wdzięczności i prośby obejmujemy   Krzysia Lorensa który dzięki pomocy wielu otwartych serc również już jest w Niemczech i może jutro albo pojutrze rozpocznie badania i leczenia. Jemu i jego rodzicom  potrzeba pomóc i  dlatego dzisiaj  niedziele po każdej mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w Jego leczeniu, rozprowadzane będą placki i ciasta upieczone przez nauczycieli, rodziców uczniów i parafian oraz organizowany jest Rajd Rowerowy, gdzie będą zbierane również datki na ten cel.

I Rodzinny Rajd Rowerowy pod hasłem ,,Dobrze Cię Widzieć” – JEDZIEMY DLA KRZYSIA

26 maja w niedzielne popołudnie w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych chcemy miło i aktywnie spędzić czas. Start godz. 14.00 z GOSiR w Krościenku Wyżnym. Dla uczestników  przewidziane są nagrody niespodzianki oraz możliwość bezpłatnego znakowania rowerów.

Rajd zakończymy wspólnym grillowaniem około godz. 15.30.  Dzieci będą mogły bawić się na dmuchanych zabawkach, zjeżdżalniach i brać udział w konkursach. Wystąpią zespoły muzyczne i przedszkolaki.

Impreza połączona jest z akcją pomocy choremu Krzysiowi w którą włączyła się cała społeczność szkolna, rodzice oraz mieszkańcy naszej gminy. W tym dniu po każdej przedpołudniowej mszy świętej oraz na stadionie będą rozprowadzane słodkości jako cegiełki, a zebrane do puszek pieniądze zostaną przekazane rodzicom na leczenie chłopca.

 Okażmy serce i wesprzyjmy Krzysia w walce z chorobą.

Serdecznie zapraszamy!!