Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00. Jest to również Biały Tydzień dla dzieci I komunijnych – serdecznie zapraszamy ich na tygodniowe dziękczynienie za dar I Komunii Świętej. Prosimy o pozostawienie z przodu miejsc dla dzieci komunijnych.

We wtorek odpust parafialny ku czci św. Jana Nepomucena. Z racji dnia pracującego Msze św. z kazaniami w naszej parafii o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył ks. Wojciech Wiśniowski – wikariusz z parafii św. Wojciecha w Krośnie. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła a po błogosławieństwie ucałowanie relikwii św. Jana Nepomucena. Bardzo proszę w miarę możliwości o to aby nie podejmować prac niekoniecznych  wokół naszych domów – odpust był zawsze świętem w parafii, spróbujmy więc świętować.

W poniedziałek (20) i w środę (22) o godz. 15.00 próba dzieci przed I rocznicą komunii świętej. Obecność dzieci obowiązkowa

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym po  św. o godz. 18.00.

 W piątek 24 V  spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców od godz. 17.00.

W piątek o godz.17.30 spotkanie pielgrzymów na Białoruś, a po Mszy św. i nabożeństwie majowym spotkanie z wyjeżdżającymi na pielgrzymkę Sanktuaria Europy Zachodniej.

W piątek 24 maja – spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII.. Początek Msza św. o godz. 18.00.

Członkowie różnych wspólnot parafialnych, parafianie i członkowie róż prosili czy mogą codziennie odmawiać różaniec przed wieczorną Msza św. dziesiątek, dwa a może i cały w intencji Ojczyzny, Kościoła, naszych chorych dzieci – na co z radością przystałem i zapraszamy wszystkich chętnych aby przychodzili codziennie i prowadzili ten różaniec przed Msza św. wieczorną w tygodniu.

W przyszłą niedzielę (26.05)  wybory do Europarlamentu Europejskiego – będziemy decydować jaki kształt ma mieć Europa, czy będzie to Europa Ojczyzn i Narodów, Europa wartości czy…. Jeśli czujesz się obywatelem Polski i Europejczykiem idź na wybory by inni nie zdecydowali o losie Twoim , twoich dzieci i wnuków.

Podziękowanie ks. Krzysztofowi, rodzicom komunijnym. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, akolitki i nową kadzielnicę i łódkę.. Dziękuję również za pracę przy porządkach wokół kościoła, w kościele, za wyczyszczenie posadzki i dekorację kościoła, wraz z . S Krystyną., Ks. Krzysztofowi za przygotowanie dzieci przez cały rok do I Komunii św. i dzisiejszej uroczystości, Siostrze Przełożonej – s. Organistce za nauczenie dzieci śpiewów, nauczycielom za pomoc ks. Krzysztofowi, wszystkim za obecność i dar modlitwy. Zapraszam wszystkich chłopców aby zostali ministrantami a dziewczęta do naszej scholii parafialnej.

Prośba do rodziców rocznicowych o porządek wokół kościoła w sobotę przed rocznicą.

Dzisiaj Jezus uczy nas miłości wzajemnej. Mamy komu ją okazywać- już niedługo na początku czerwca do USA na Florydę wyleci nasz Oluś na pierwsze operacje. Rodzice i rodzina pragnie wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w pomoc serdecznie podziękować (i tym z naszej parafii i wszystkim ludziom o gorącym sercu) dlatego w niedzielę 26.05. o godz.9.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich ofiarodawców, darczyńców i ludzi którzy pomogli Olusiowi .

Jednocześnie trzeba pomocy naszemu  Krzysiowi dlatego w przyszła niedziele po każdej mszy św. odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc w Jego leczeniu, rozprowadzane będą placki i ciasta upieczone przez nauczycieli, rodziców uczniów i parafian oraz organizowany jest Rajd Rowerowy, gdzie będą zbierane również datki na ten cel. Pomocy potrzebuje również mała Aleksandra  chora na karłowatość  o niej tez pamiętamy i w uzgodnieniu z rodzicami jako wspólnota mieszkańców i parafian będziemy starali się pomóc. Pamiętajmy o modlitwie za nich bo ona jest bardzo potrzebna.

Zaproszeniu: Wójt, Radni Gminy Krościenko Wyżne, GOSiR, GOPS, Szkoła Podstawowa oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Krościenku Wyżnym zapraszają na

I Rodzinny Rajd Rowerowy pod hasłem ,,Dobrze Cię Widzieć” – JEDZIEMY DLA KRZYSIA

26 maja w niedzielne popołudnie w gronie najbliższych, przyjaciół i znajomych chcemy miło i aktywnie spędzić czas. Start godz. 14.00 z GOSiR w Krościenku Wyżnym. Dla uczestników  przewidziane są nagrody niespodzianki oraz możliwość bezpłatnego znakowania rowerów.

Rajd zakończymy wspólnym grillowaniem około godz. 15.30.  Dzieci będą mogły bawić się na dmuchanych zabawkach, zjeżdżalniach i brać udział w konkursach. Wystąpią zespoły muzyczne i przedszkolaki.

Impreza połączona jest z akcją pomocy choremu Krzysiowi w którą włączyła się cała społeczność szkolna, rodzice oraz mieszkańcy naszej gminy. W tym dniu po każdej przedpołudniowej mszy świętej oraz na stadionie będą rozprowadzane słodkości jako cegiełki, a zebrane do puszek pieniądze zostaną przekazane rodzicom na leczenie chłopca.

 Okażmy serce i wesprzyjmy Krzysia w walce z chorobą.

 Serdecznie zapraszamy!!