Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania Zmartwychwstania Pańskiego – z tej też okazji w piątek nie obowiązuje post.

Podziękowanie: Bóg zapłać wszystkim którzy pomagali S. Krystynie zakrystiance w przygotowaniu kościoła do Świat Wielkanocnych, w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu, dziękuję serdecznie wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu kościoła w jego porządkach, w porządkach wokół kościoła. Dziękuję również służbie liturgicznej, scholii a zwłaszcza chórowi z Panią Moniką i S. Cecylią –  naszą organistką, wszystkim czytającym i śpiewającym za przygotowanie wraz z ks. Krzysztofem i Tomaszem liturgii Triduum Paschalnego oraz adoracji  Naszym Strażakom za pełnienie zaszczytnej straży przy Bożym Grobie i udział w dzisiejszej rezurekcji, harcerzom i młodzieży z KSM –u  za pomoc w czasie Triduum- udział w czuwaniach i nabożeństwach,  naszej orkiestrze za uświetnienie uroczystości rezurekcyjnej. Myślę, że wszyscy cieszymy się również obecnością naszych Ksiezy Seniorów – którzy jak tylko mogli to pomagali nam i w przygotowaniu do świat poprzez spowiedź jak również uczestniczyli w liturgii Triduum. Wszystkim którzy pomogli w dobrym przygotowaniu i przeżyciu Liturgii Paschalnej niech błogosławi Zmartwychwstały Jezus. Dziękujemy również serdecznie za wszelkie życzenia i przekazuje również życzenia i zwłaszcza od księży rodaków i sióstr zakonnych krajanek – pracujących w kraju i za granicą dla was wszystkich.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na KUL i Seminarium Duchowne.

Przeżywamy Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego – codziennie po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

Dzisiaj Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 10.45 przed Msza św. o godz. 11.00

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00

Proszę o pomoc w przygotowaniu dekoracji na nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej „Solidarności”w czwartek po Mszy sw. wieczornej oraz w piątek do południa i być może jeszcze po Mszy św. wieczornej zarówno członków grup parafialnych, rady parafialnej jak i chętnych do pomocy.

W piątek swoje spotkanie formacyjne będą mieć kandydaci do bierzmowania z klas VI i VII oraz dzieci przygotowujące się do I komunii sw. z klas III. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. o godz. 18.00 z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych  klas III komunijnych a młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała jeszcze po Mszy św. spotkanie w kościele.

W sobotę 27 IV czeka nas naszą wspólnotę parafialną przyjęcie obrazu Matki Bożej częstochowskiej –Solidarności. Na uroczysta Mszę św. rozpoczynająca jej wizytę u nas w parafii która potrwa do 3 maja zapraszam w sobotę na godz. 16.00. Nie będzie już mszy św. o godz. 18.00. Uroczystej Mszy św. peregrynacyjnej  przewodniczył będzie Biskup Pomocniczy  Archidiecezji Przemyskiej  bp Stanisław Jamrozek. Jest to również 5 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II.

Zapraszam wszystkich parafian a szczególnie tych dla których wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej jest bliski sercu oraz tych wszystkich którzy w latach 80-tych tworzyli NSSZ Solidarność i tych którzy tą ideę dzisiaj realizują i kontynuują.

Gromadzimy się przed kościołem w modlitewnym oczekiwaniu o 15.45 odmawiając koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej  „Solidarności”

27 – IV 2019 – 3 V 2019

5 rocznica kanonizacji św. Jana Pawła II.

27 IV 2019 roku o godz. 16.00. Uroczystość powitania Obrazu Matki Bożej Robotników „Solidarności”  w parafii pw. Św. Marcina w Krościenku Wyżnym

Apel Jasnogórski  -21.00

 

Niedziela 28 IV 2019

Msze św. o godz. 7.30; 9.00; 11.00;16.00.

Apel Jasnogórski  -21.00

 

Poniedziałek 29 IV 2019

Msze św. : 7.00; 8.15 – dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II – dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II.

18.00- Msza św. animują  grup parafialne

Po Mszy św. czuwanie do godz,. 21.00 poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym

21.00- Apel Jasnogórski.

 

Wtorek 30 IV 2019

Msze św.: 7.00; 18.00- Msza św.  po niej Procesja Światła wraz z Obrazem Matki Bożej częstochowskiej pod Krzyż Zwycięstwa

 

Środa 1 V 2019 – wspomnienie św. Józefa – Rzemieślnika

Msze św. : 7.00; 18.00 – Msza dla pracujących, NZSS Solidarność. – zapraszamy matki i ojców.

Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo majowe, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i czuwanie do 21.00 – Poprowadzi Domowy Kościół.

21.00- Apel Jasnogórski.

 

Czwartek 2 V 2019 – I czwartek miesiąca – modlitwa za kapłanów, o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Msze św. 7.00, 18.00 – Msza św. dla młodzieży. – zapraszamy rodziców kapłanów i sióstr zakonnych

 

Po Mszy św. o godz. 18.00  nabożeństwo majowe i czuwanie do 21.00. Czuwanie poprowadzi młodzież z KSM-u i harcerze.

21.00- Apel Jasnogórski.

 

Piątek 3 V – Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski

 

Msze św. 7.30; 9.00- pożegnanie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej „Solidarności”. Msze św.: 11.00, 16.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.