2 Niedziela Wielkiego Postu 17 III 2019

Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00, a po nich Msza św. o godz. 16.00. Dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc dla misji Ad Gentes.

 Dzisiaj 17 III 2019 w Sali domu Ludowego o godz. 10.15 zebranie wiejskie szczegóły na plakatach min. wybór sołtysa i rady sołeckiej.

Do wtorku trwa nowenna do św. Józefa. We wtorek uroczystość św.. Józefa – Oblubieńca NMP. Jest to dzień imienin papieża –seniora Benedykta XVI oraz abp Józefa Michalika. Pamiętajmy o wszystkich solenizantach w naszych modlitwach.

We wtorek spotkanie Odnowy w Duchu świętym w kościele a po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. ( Małej Arabki).

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy po Mszy św. o godz. 17.00

W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół.

W piątek o godz. 7.30 i 17.00 przed Mszą św. odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim ucałowanie relikwii Krzyża Świętego.

W sobotę 23 III 2019 zapraszamy na godz. 14.00 na Mszę św. z racji 50-lecia powstania Drużyny Harcerskiej w Krościenku Wyżnym. Zapraszamy harcerzy i mieszkańców naszej miejscowości.

W piątek po Mszy św. o godz. 17.00 – spotkanie pielgrzymów udających się na pielgrzymke do sanktuariów Europy zachodniej Lourdes, Fatima, La Salette – prosimy o wpłatę kolejnej raty w wysokości 1000 zł.

Za tydzień będą do nabycia w zakrystii baranki wielkanocne i świece – paschaliki Caritas w cenie 7 zł.

Od jutra w poniedziałek rozpoczną się rekolekcje szkolne, będą trwać do środy – będą się odbywać w ramach godzin lekcyjnych. Uczniowie przychodzą do szkoły i wraz  z nauczycielami udają się do szkoły i wracają do niej. Zajęcia kończą tak jak w planie lekcji, gdyż po zakończeniu pobytu w kościele będą odbywać się normalnie lekcje wg. planu. (plan rekolekcji w internecie).

Jutro 18 III 2019 – jest organizowany wyjazd spod Kościoła w Krościenku Wyżnym o godz.16.45 na Mszę św. o uzdrowienie do Sanoka. Msza Św. rozpoczyna się o godz.18. Całe nabożeństwo trwa około 2 godz.
Żeby mieć pewność siedzenia, należy zabrać ze sobą krzesełko. Szacowany koszt wyjazdu tylko 9 zł od osoby.  Zapisy u Pani Joli Pelczar pod nr tel. 796 255 663. Zgłoszenia do niedzieli wieczór lub do wyczerpania miejsc. Zapraszamy!

Trwają prace remontowe organów , większość prac odbywa się poza kościołem ale  w tym tygodniu po rekolekcjach szkolnych prace będą bardziej zaawansowane tutaj w kościele. W przyszłą niedziele będzie informacja o wpłatach na ten cel.

 W tym roku również będą prowadzone prace odwodnieniowe kościoła, izolacja ścian fundamentowych i zagospodarowanie terenu wokół kościoła. Ponieważ na zagospodarowanie otoczenia kościoła udało się uzyskać dofinansowanie ze środków unijnych potrzebne jest ogłoszenie przetargu otwartego. Jeśli miejscowi wykonawcy byli by zainteresowani tymi pracami to prosimy o kontakt z proboszczem aby uzyskać przedmiar robót.

Od dzisiaj również można zapisywać się na pielgrzymkę na Białoruś w dniach 14-18.09.2019

21 III  w czwartek obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób zZespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym, tym razem ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do opieki zdrowotnej i rehabilitacji.

Przyłączyć się do świętowania 21 marca można w bardzo różny sposób – zdalnie:

-śledząc profile akcji na Facebooku, Twitterze i YouTube;

-aktywnie: organizując wydarzenie w swojej okolicy i rejestrując je na stronie WDSD w odpowiedniej zakładce, wpisując nazwę, dodając zdjęcie i krótki opis;

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! – zachęcają organizatorzy ŚDZD. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.
Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

We wtorek o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Marii Wilusz z ul. Północnej. Zmarł również śp. Tadeusz Rygiel z ul. Południowej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu

 

 

Wielkopostne Rekolekcje Szkolne

Szkoła Podstawowa i Oddziały Gimnazjum w Krościenku Wyżnym.

18-20 marca 2019 r

Ks. Arkadiusz Wojnicki

Poniedziałek 18 III 2019

8.00 – Uczniowie Szkoły Podstawowej (klasy I – V) przychodzą do szkoły i wraz z nauczycielami udają się do kościoła

8.15 – Wspólny śpiew w kościele

8.30 – Msza św. z nauką.  Przejście do szkoły.

Klasy VI, VII VIII i Gimnazjum: 11.45 Spotkanie, śpiew oraz  Msza św. z nauką.

Wtorek 19 III 2019

8.00 – Uczniowie Szkoły Podstawowej przychodzą do szkoły (klasy I – V) i wraz z nauczycielami udają się do kościoła

8.15 – Wspólny śpiew w kościele

8.30 – Msza św. z nauką. Przejście do szkoły.

10.50 – Spotkanie z Rwandą. (klasy I – V)

Klasy VI, VII, VIII i Gimnazjum: 11.45 Spotkanie, śpiew oraz  Msza św. z nauką.

Środa 20  III 2019

8.00 – Uczniowie Szkoły Podstawowej ( i Gimnazjum) przychodzą do szkoły i wraz z nauczycielami udają się do kościoła

8.15 –  Nabożeństwo Pokutne i Droga Krzyżowa  prowadzona przez Koło Teatralne.

9.00 – Msza św. z nauką i zakończenie rekolekcji Szkoły Podstawowej.

10.50 – – Spotkanie z Rwandą. (klasy VI – VIII i III Gimnazjum)