wykleci

Dziś rozpoczyna  się Tydzień Trzeźwości, módlmy się o trzeźwość w naszych rodzinach, parafii i Ojczyźnie. Ofiarujmy również dar naszej abstynencji w intencji osób uzależnionych. Dzisiaj o 15.30 różaniec w intencji trzeźwości i o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu.

Dzisiaj I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 zakończone Apelem Jasnogórskim. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na Wieczór Chwały od godz. 19.30 do 21.00.

Jutro w poniedziałek św. Kazimierza – królewicza. Wszystkim Kazimierzom życzymy wielu łask Bożych.

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 8.15 i godz.17.00. Msza św. o godz. 8.15 będzie również mszą dla dzieci i młodzieży z naszych szkól. Nie będzie mszy św. o godz.9 00 . Tą Mszę św.. odprawiamy na prośbę rodziców uczniów naszej szkoły a Dyrekcja Szkoły przychyla się do tego życzenia rodziców. W Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla hucznych wesel, zabaw i dyskotek. Powstrzymajmy się też w tym świętym okresie pokuty od picia napojów alkoholowych.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. godz. 17.00.

W czwartek na godz. 16.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową dzieci i młodzież z naszych szkół. Będą rozdawane dzieciom obrazki i plansze. Po Mszy św. spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszam wszystkich kandydatów oraz tych którzy jeszcze chcieli by zostać ministrantami.

W piątek o godzinie 7.30 i 17.00 odprawione zostanie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej i ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Zapraszamy do udziału w rozważaniach Męki Pańskiej. Zachęcamy do prowadzenia Dróg Krzyżowych grupy parafialne, młodzieżowe i klasy z naszych szkół

W najbliższy piątek Dzień Kobiet – będziemy modlić się o potrzebne łaski dla wszystkich pań.

Przyszła niedziela będzie Pierwszą Wielkiego Postu. O godzinie 15.00 – Gorzkie Żale, a po nich o godz.16.00 Msza Święta. Msza św. z uwagi na to, że uczestniczą w niej nie tylko ci, którzy są na Gorzkich Żalach rozpoczynać się będzie o godz. 16.00 – tak, aby nikt się na nią nie spóźniał. W tym roku kazania pasyjne będzie głosił ks. Tomasz Ruszel.

W najbliższą niedzielę (10.03) zapraszamy na Mszę świętą na godz. 11.00 dzieci przystępujące w tym roku do I  Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas mszy świętej dzieci otrzymają książeczki pierwszokomunijne

Organizowany jest wyjazd młodzieży z naszej parafii na Diecezjalne Dni Młodych w Dukli. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli zapisy na tegoroczne SMAP w Dukli. Lista w zakrystii lub u ks. Tomasza.

Zapraszamy dzisiaj  w imieniu Wójta Gminy  w godzinach od 10.00 do 18.00 na zorganizowany pokaz i wystawę z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych – do Domu Ludowego. O godz. 17.00 odbędzie się część artystyczna zorganizowana przez uczniów Szkoły Podstawowej i Harcerzy.

Wczoraj pożegnaliśmy śp. Janinę Pelczar z ul. Szkolnej polećmy ją Bożemu Miłosierdziu …. Wieczne odpoczywanie…

 

Papieska Intencja modlitewna na marzec:

Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

Intencja Parafialna:

W intencji trzeźwości i o dobre przeżycie czasu Wielkiego Postu.