1. Dzisiaj o godz. 15.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ludzi chorych, lekarzy, pielęgniarek, woluntariuszy i wszystkich opiekujących się chorymi.
  2. W poniedziałek (11.02) przypada wspomnienie MB z Lourdes. Na Mszę św. o godz. 10.00 zapraszamy ludzi starszych i chorych z racji Światowego Dnia Chorego. Msza św. o godz. 10.00 połączona będzie z udzieleniem sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. Akcja Katolicka zaprasza starszych i chorych na spotkanie przy herbacie do Domu Katechetycznego.
  3. Również w poniedziałek (11.02). po Mszy św. o godz. 17.00 modlitwy do patrona naszej parafii św. Marcina i ucałowanie relikwii.
  4. Zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju siatkówki o puchar ks. proboszcza odbędzie się on 2 III 2019. Zgłoszenia drużyn u pani Joanny Czekańskiej. Zapraszamy.
  5. W Sobotę (16.02) od godz. 10.00 – 12.30 w Domu Ludowym w Krościenku Wyżnym organizowany jest bal przebierańców dla dzieci. Wstęp wolny. Na balu odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Oli Czajki z naszej parafii. Szczegóły na plakacie.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.
  7. W sobotę (16.02) o godz. 17.00 Msza św. i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II z ucałowanie Jego relikwii.
  8. W niedzielę (24.02) za dwa tygodnie na zaproszenie Wójta Gminy oraz księdza proboszcza, naszą miejscowość odwiedzi p. Rafał Porzeziński – dziennikarz, autor i prowadzący program „Ocaleni” w programie 1 telewizji polskiej. Okazja do spotkań z panem Rafałem będzie na każdej mszy świętej oraz podczas spotkania głównego o 16:30. O szczegółach będziemy informować za tydzień oraz na plakatach.
  9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Władysława Szula a na cmentarzu w Jaśliskach została pochowana śp. Leonarda Mezglewska. Duszę zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mi dać Panie…

Ogłoszenia od Wójta Gminy:

Wójt Gminy przypomina, iż do 17 lutego na terenie Gminy Krościenko Wyżne zostaną przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmiany granic gminy, dotyczące terenu byłego lotniska. Celem niniejszych konsultacji jest poznanie opinii mieszkańców na temat zmiany granicy Gminy Krościenko Wyżne polegającej na odłączeniu od niej części obszaru (około 95 ha) i włączeniu go do Gminy Miasto Krosno.

Wypełnione ankiety konsultacyjne mieszkańcy Gminy mogą składać w formie korespondencyjnej na adres: Urzędu Gminy Krościenko Wyżne, w kopercie z dopiskiem: „ZMIANA GRANIC” i wyznaczonych miejscach: Urząd Gminy, Szkoła Podstawowa, Przedszkole Samorządowe, GOSIR, Biblioteka Publiczna i Ośrodek zdrowia.

Dodatkowo w akcję konsultacyjną włączyli się przedstawiciele organizacji społecznych oraz rad sołeckich działających na terenie naszej gminy, którzy będą roznosić mieszkańcom ww. ankiety, aby umożliwić każdemu wyrażenie swojej opinii na ten temat. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach.