6 stycznia ulicami naszej parafii przeszedł Orszak Trzech Króli. Jego pomysłodawcą był śp. Prałat Jan Szpunar.
W tym roku wyruszyliśmy już po raz dziewiąty.

Orszak „Anielski”, w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły oraz harcerze wyruszył spod budynku szkoły. Orszak – „Królewski” tworzyli m.in. członkowie grup parafialnych działających przy naszej parafii, dzieci przedszkolne oraz chór. Wyruszyli oni sprzed budynku plebanii. W trzecim orszaku – „Pasterzy” w towarzystwie Gminnej Orkiestry Dętej powędrowali m.in. władze naszej gminy oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich i Klubu Seniora. Każdej z grup towarzyszył jeden król.
Orszaki spotkały się przed naszym kościołem parafialnym, by złożyć dary Jezusowi oraz wspólnie uczestniczyć we Mszy Świętej.
W tym roku wyruszyliśmy pod patronatem Fundacji Orszak Trzech Króli, dzięki czemu był on podobny to orszaków organizowanych w całej Polsce.

Orszak objęli Patronatem Wójt, Przewodniczący Rady i Rada Gminy Krościenko Wyżne, którzy ufundowali niespodzianki dla najmłodszych uczestników orszaku.

GALERIA ZDJĘĆ
FILM
Zdjęcia: Anita Fal, Michał Niżnik, Grzegorz Podkul