Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Kręgów Domowego9 Kościoła na plebanii.  Nabożeństwo  w intencji Rodzin z naszej parafii o godz. 15.30.

Jutro w poniedziałek  31 XII zakończenie Roku Pańskiego 2018 i wspomnienie świętego Sylwestra – papieża.. Będziemy dziękować za cały miniony rok.  Po południu o godz. 16.00 będą uroczyste nieszpory połączone ze Mszą św. oraz nabożeństwo w którym będziemy dziękować Bogu za łaski w 2018 roku i przepraszać za grzechy przez nas popełnione.

We wtorek 1 Stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki porządek Mszy św. niedzielny. Powierzmy Marii Nowy Rok 2019.

W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – z uwagi na kolędę oraz na to, że większość z nas jest po spowiedzi świątecznej, nasi ks. Seniorzy będą spowiadać we czwartek i piątek pół godziny przed Mszą św. czyli od 16.30. Wyjazd do chorych w piątek o godz. 9.00.

Zapraszamy w dniu 4 stycznia (piątek) o godz. 10:00 do Sali Domu Ludowego w Krościenku Wyżnym na przegląd jasełek powiatowo-gminnych.

W przyszłą niedzielę 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana potocznie Świętem Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny. Zapraszamy do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Mędrców, wszystkie grupy kolędnicze, dzieci przebrane za aniołki, pastuszków, dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej. Prosimy o otwarcie naszej szkoły, budynku Domu Ludowego  już o godz. 9.30 aby uczestnicy mogli się spotkać a spotkanie  grup o 10.15 – spotkanie grup: Orszak „Anielski” – uczniowie szkół: Podstawowej i Gimnazjum w budynku szkolnym – zapraszamy wszystkich uczniów Gimnazjum i Szkoły Podstawowej. Tutaj Orszakowi towarzyszyć będą harcerze. Mam nadzieje że przyjdą również wspaniali ubrani z jasełek przedstawianych dla ludzi starszych i samotnych  członkowie Koła teatralnego. Zachęcamy wszystkie dzieci, czy to w strojach kolędniczych, czy królewskich i liczymy, że ten Orszak będzie i najliczniejszy i najbardziej rozśpiewany.

Orszak „Królewski” z koronami na głowach – budynek Plebanii – zapraszamy grupy parafialne i tych, którzy przyjdą do kościoła, zwłaszcza tych, którzy będą na parkingu, aby przyszli na Plebanię. Ten Orszak, to również Orszak dzieci – zapraszamy wszystkie dzieci z Przedszkoli: Sióstr Służebniczek, z Przedszkola Samorządowego i z klas „0”. Tutaj zapraszamy również Chór Parafialny.

Orszak „Pasterzy” – Dom Ludowy – zapraszamy stowarzyszenia i grupy działające w naszej Gminie, Orkiestrę Gminną oraz mieszkańców ul. Południowej i przyległych ulic.

10.30 – wyjście Orszaków „Anielskiego” spod Szkoły i „Królewskiego” spod plebani.

10.40 – wyjście Orszaku „Pasterzy” wraz z Orkiestrą Dętą spod Domu Ludowego ulicą Sportową.

10.50 – spotkanie Orszaków przed Kościołem – Uroczysta Msza św.

W tym roku Orszak Trzech Króli odbędzie się pod patronatem Wójta i Rady Gminy oraz Fundacji Orszak Trzech Króli – po raz pierwszy udało nam się go zarejestrować i pod jego sztandarami maszerować. Zapraszamy. Zachęcamy do udziału wszystkich w strojach kolędniczych.

W Uroczystość Trzech Króli (6 stycznia) po każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Można będzie je nabyć przed wejściem do kościoła, rozprowadzać je będą nasze siostry Służebniczki. Ofiary będą przeznaczone na misje prowadzone przez Zgromadzenie SS. Służebniczek.

W Uroczystość Trzech Króli Wspólnota Dzieci Bożych w godzinach popołudniowych uda się z kolędą do naszych domów, prosimy o życzliwe przyjęcie.

 Plan Wizyty duszpasterskiej

2 I  – środa od godz. 15.00.

Ks. Tomasz  ul. Zagórze i Północna 156-200 (parzyste)

Ks. Proboszcz  ul. Północna 177-213 ( nieparzyste)

Ks. Krzysztof – ul. Brzozowska 95-49 (nieparzyste) Brzozowska 58-48 (parzyste)

3 I 2018 – czwartek od godz. 15.00

Ks. Tomasz  – ul. Północna  nr 202 – 224 (parzyste)

Ks. Proboszcz – ul. Północna 215 -241 (nieparzyste)

Ks. Krzysztof – ul. Brzozowska 43A – 1 (nieparzyste) oraz 38 A do 6 A(parzyste)

4 I 2018 – piątek od godz. 15.00

Ks. Tomasz – ul. Północna 226-254 (parzyste) Wójtowska 4a, 13, 11

Ks. Proboszcz – ul. Północna 243 – 303 (nieparzyste)

Ks. Krzysztof – ul. Brzozowska 8-16 i ul. Wąska 2-54

5 I 2018 – sobota od godz. 9.00

Ks. Tomasz – ul. Wójtowska 9 do 5 i ul. Północna 256-346

Ks. Proboszcz – ul. Północna 309 -437

Ks. Krzysztof – Wąska 52 -106 i 85 do 15.

Prosimy o sprawdzenie z wypisem w intrenecie i na wywieszce pod kościołem.