• Dzisiaj święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Błogosławieństwo owsa.
• 27 XII w czwartek – przypada Święto św. Jana Apostoła. Na Mszach św. rano i wieczór błogosławieństwo wina.
• 28 XII w piątek – Święto św. Młodzianków. Mszą św. o godz. 16.00 młodzież z KSM rozpoczyna swoje spotkanie opłatkowe z okazji 25 –lecia KSM-u. Dlatego też wyjątkowo przenosimy Msze św. na godz. 16.00. Nie będzie mszy św. o godz. 17.00.
• W przyszłą niedzielę 30 XII –Niedziela Świętej Rodziny. Po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie Kręgów Rodzin na plebani
• Serdeczne podziękowania wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie wystroju kościoła i szopki Bożonarodzeniowej w naszym kościele, w tym członkom Rady Parafialnej. Dziękuję również za przekazane choinki, za pomoc naszym strażakom w ich wycięciu, przywózce i ustawieniu w kościele. Dziękuję naszym Siostrom zakonnym, zwłaszcza S. Zakrystiance oraz młodzieży która pomogła ubierać choinki oraz S. Organistce Cecylii za przygotowanie liturgii śpiewu wraz z chórem na przeżywane Święta. Ks. Prałatowi Krzysztofowi za przygotowana wystawę szopek. Służbie liturgicznej, kapłanom i wszystkim, którzy zaangażowali się w przeżywane misteria. Szczególną wdzięczność kieruje do naszej Orkiestry Dętej za obecność na Pasterce i w czasie świąt na ręce pana Macieja Filara i już dzisiaj zapraszam ją do orszaku Trzech Króli, jak i chór parafialny. Niech Nowonarodzony Jezus wszystkim wam wynagrodzi.
• Zarówno w gablocie jak i na stronie internetowej parafii jest wywieszony plan wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” na każdy dzień. Prosimy o zapoznanie się z nim i ewentualne zgłoszenie uwag na jego temat, a przede wszystkim sprawdzenie czy w tym planie nas nie pominięto. Na pewno nikogo nie ominiemy jeśli tylko taka wola będzie, aby przyjąć kapłana do domu z darem modlitwy.
Plan Wizyty Duszpasterskiej – Kolęda 28 XII 2018 od godz. 9.00
Ks. Tomasz – ul. Północna numery od 2 do 36 (parzyste), ul. Krótka i Polna.
Ks. Krzysztof – ul. Ul. Rzeszowska od nr 2 do 70 (parzyste) i od nr 53 do 35 (nieparzyste)
Ks. Proboszcz – ul. Północna od nr 1 do 69 (nieparzyste)
29 XII 2018 od godz. 9.00 Ks. Tomasz ul. Północna od nr 40 do 154 (parzyste)
Ks. Krzysztof ul. Rzeszowska 33 do 3 (nieparzyste), ul. Brzozowska 219 do 97 (nieparzyste)
Ks. Proboszcz ul. Północna od nr 71 do 175 (nieparzyste).
Jutro o godz. 13.00 pogrzeb śp. Heleny Pelczar z ul. Południowej…. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie..