• Kończymy Adwent – czas naszego przygotowania na spotkanie z Panem. Dzisiaj  popołudniu różaniec w intencji dobrego przeżycia Świat Bożego narodzenia w naszych rodzinach oraz za górników którzy zginęli w katastrofie w Czechach i za ich rodziny. Dzisiaj z uwagi na śmierć naszych rodaków w całej Ojczyźnie żałoba narodowa.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie na plebani wszystkich przedstawicieli grup parafialnych i organizacji z terenu gminy które pragną zaangażować się w Orszak Trzech Króli.
  • Jutro w poniedziałek Wigilia. Msza św. na cmentarzu za naszych zmarłych o godz. 9.00. Zanieśmy naszym zmarłym nie tylko opłatek ale dar modlitwy i komunii świętej.
  • Pierwszym akcentem spełnienia się naszego radosnego oczekiwania będzie Wieczerza Wigilijna w naszych rodzinach, dzielenie się opłatkiem i wspólny śpiew kolęd. W Wigilię tradycyjnie zalecany jest post. Powstrzymajmy się od spożywania potraw mięsnych i nie podawajmy alkoholu – by nie zniszczyć religijnego wymiaru naszych spotkań rodzinnych. O północy, na rozpoczęcie obchodów Bożego Narodzenia, zostanie odprawiona Pasterka w intencji całej wspólnoty parafialnej. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne świętowanie Bożego Narodzenia.
  • 25 XII we wtorek  – Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte jak w każdą niedziele, oprócz Mszy św. o godz.16.00. Ten czas przeznaczmy na rodzinne świętowanie radości Bożego Narodzenia.
  • 26 XII w środę  – święto św. Szczepana. Porządek Mszy św. niedzielny. Błogosławieństwo owsa.
  •   27 XII w czwartek – przypada Święto św. Jana Apostoła. Na Mszach św. rano i wieczór błogosławieństwo wina.
  •   28 XII w piątek – Święto św. Młodzianków. Mszą św. o godz. 16.00 młodzież z KSM rozpoczyna swoje spotkanie opłatkowe z okazji 25 –lecia KSM-u. . Dlatego też wyjątkowo przenosimy Msze św. na godz. 16.00. Nie będzie mszy św. o godz. 17.00.
  •  W przyszłą niedzielę 30 XII –Niedziela Świętej Rodziny. Po Mszy św. o godz. 9.00 – spotkanie Kręgów Rodzin na plebani
  •  Można jeszcze zaopatrywać się w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone z tej racji (7 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji Przemyskiej i na nasz Zespól Charytatywny. Przed ołtarzem pali się Betlejemskie Światło Pokoju, można je zabrać do domu i zapalić na wigilię świece Caritas.

Zarówno w gablocie jak i na stronie internetowej parafii jest wywieszony plan wizyty duszpasterskiej tzw. „kolędy” na każdy dzień. Prosimy o zapoznanie się z nim i ewentualne zgłoszenie uwag na jego temat, a przede wszystkim sprawdzenie czy w tym planie nas nie pominięto. Na pewno nikogo nie ominiemy jeśli tylko taka wola będzie, aby przyjąć kapłana do domu z darem modlitwy.

Plan Wizyty Duszpasterskiej – Kolęda

28 XII 2018 od godz. 9.00

Ks. Tomasz – ul. Północna numery od 2 do 36 (parzyste), ul. Krótka i Polna.

Ks. Krzysztof – ul. Ul. Rzeszowska od nr 2 do 70 (parzyste) i od nr 53 do 35 (nieparzyste)

Ks. Proboszcz – ul. Północna od nr 1 do 69 (nieparzyste)

29 XII 2018 od godz. 9.00

Ks. Tomasz ul. Północna od nr 40 do 154 (parzyste)

Ks. Krzysztof ul. Rzeszowska 33 do 3 (nieparzyste), ul. Brzozowska 219 do 97 (nieparzyste)

Ks. Proboszcz ul. Północna  od nr 71 do 175 (nieparzyste).

 

W tym tygodniu odeszła od nas śp. Cecylia Gierut z ul. Południowej . za nią i za zmarłych tragicznie górników pomódlmy się…