logo Trzech Króli

Już po raz 9 w Krościenku Wyżnym odbędzie się Orszak Trzech Króli zapoczątkowany przez śp. ks. Prałata Jana Szpunara.

W tym roku udało się nasz orszak zarejestrować i przejdziemy pod flagami ogólnopolskiej Fundacji Trzech Króli, dołączając do wielu miejscowości w Polsce i za granicami kraju.
IX Orszak Trzech Króli
Spotykamy się – Niedziela, 6 stycznia 2019r.

10.15 – Spotkanie grup:
Orszak „Anielski” – uczniowie Szkoły Podstawowej i oddziałów gimnazjalnych w budynku szkolnym – zachęcamy do przyjścia ze skrzydłami Anielskimi ul. Szkolna i Południowa
Orszak „Królewski” z koronami na głowach – Budynek Plebanii – wraz z Świętą Rodziną. ul. Szkolna i Mostowa
Orszak Pasterzy – Dom Ludowy – zapraszamy przebranych w Pasterzy ul. Sportowa
• 10.30 – Wyjście orszaków „ Anielskiego’ i „Królewskiego” i „ Orszaku Pasterzy”
• 10.45 – spotkanie orszaków przed Kościołem – uroczysta Msza św.
Tegoroczny Orszak Trzech Króli został zarejestrowany w Fundacji  Orszak Trzech Króli

odbywa się pod Patronatem Wójta Gminy Krościenko Wyżne, Przewodniczącego Rady i Rady Gminy Krościenko Wyżne.

Do udziału w orszaku zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli – całe rodziny: dzieci i młodzież, rodziców, dziadków, a także nauczycieli, wychowawców i opiekunów.