1. Przeżywamy Adwent, czas radosnego przygotowania na przyjście Pana. Włączmy się w to adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w roratach. Roraty codziennie wieczorem o godz.17.00. Do uczestnictwa na roratach zachęcamy zwłaszcza dzieci, z lampionami adwentowymi i dobrymi uczynkami. Mamy 2 figury Matki Bożej, warto wiec robić dobre uczynki i składać je tu w darze Jezusowi.
2. Dzisiaj niedziela solidarności z Kościołami na Wschodzie – ofiary do puszek również przeznaczone będą na te Kościoły.
3. Dzisiaj członkowie Akcji katolickiej o godz. 8.30 będą modlić się za Ojczyznę, będą to kontynuować w każdą druga niedziele miesiąca.
4. Dzisiaj odbędzie się w naszej parafii Adwentowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie Rejonu Krosno I, II i III. Rozpoczęcie o godzinie 14.00 zawiązaniem wspólnoty w sali domu parafialnego. Msza Święta o godz. 16.00 z parafią, a po niej Agape. Nie będzie dzisiaj nabożeństwa popołudniowego.
5. Dzisiaj również o godz. 15.00 w Domu Ludowym przedstawienie Wesela Krościeńskiego – wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
6. Jutro w poniedziałek spotkanie POAK po Mszy św. o godz. 17.00.
7. We wtorek 11 XI – modlitwy do patrona parafii św. Marcina i ucałowanie relikwii oraz spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Zapraszamy.
8. W środę imieniny obchodził będzie ks. Aleksander Glazar, w przyszła niedzielę będziemy modlić się w jego intencji o godz. 11.00.
9. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII. Zapraszamy.
10. W domu katechetycznym natomiast po Mszy św. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie wyjeżdżających na pielgrzymkę Sanktuaria Europy 1-12.06.2019. prosimy o wpłatę pierwszej raty w wysokości 1000 zł.
11. Za tydzień 16 XII – w III niedziele adwentu będziemy przyzywali wstawiennictwa św. Jana Pawła II.
12. Można się zaopatrywać w Caritasowe świece wigilijne, w ramach Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone z tej racji (minimum 7 zł) będą przeznaczone na Caritas Archidiecezji i na nasz Zespól Charytatywny (2 zł od świecy).
13. Prosimy o zapisywanie w zakrystii chorych na spowiedź przedświąteczną, która odbędzie się w dniu 17 XII 2017 w poniedziałek.
14. Nasze siostry rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne.
15. 15 XII w sobotę o godz. 9.00 na Sali gimnastycznej naszej szkoły odbędą się I Otwarte Grand Prix Podkarpacia Amatorów w tenisie stołowym. Informacje szczegółowe na tablicach. Dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na pomoc dla Olusia Kośka. Szczegóły na stronie internetowej pozts.pl i na ogłoszeniach.
16. Informacja o organach. Zakończył się remont kapliczki na starym Kościelisku – a trwa generalny remont organów piszczałkowych. Wymuszony został wyładowaniem pioruna ale i ich stan zwłaszcza piszczałek i elementów drewnianych był już kiepski. Koszt całości to 110 tyś zł. Cześć pozyskaliśmy od ubezpieczyciela 35 tyś zł i zakupiono już elementy elektroniczne. Ze składek mamy 24 tysiące zł. W porozumieniu z Radą Ekonomiczna i Duszpasterską proszę o ofiary rodzinne w kopertach w wysokości 50 zł. Listę ofiarodawców dołączymy na pamiątkę potomnym w kronice parafialnej. Wykonawca zobowiązał się do zakończenia prac przed świętami wielkanocnymi.