1. Trwają nabożeństwa październikowe, dzisiaj różaniec o godz. 15.30

2. Msze św. w październiku codziennie o godz. 17.00, a po Mszach św. nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy szczególnie do modlitwy dzieci i młodzież, grupy parafialne oraz członków Róż Żywego Różańca.

3. Tydzień temu w naszej parafii gościliśmy misjonarza z Kazachstanu ks. Mariusza Stawarza zbierał ofiary na utrzymanie tamtejszych kościołów – zebrał 4777 zł. Bóg zapłać. Z uwagi na ubiegłotygodniową wizytę misjonarza w naszej parafii Dzień Papieski odbywa się dzisiaj – dzień przed wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła II. Młodzież z naszej Szkoły Podstawowej której patronuje Jan Paweł II zbiera dzisiaj ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – Żywy Pomnik Jana Pawła II – na stypendia dla dzieci i młodzieży z biednych rodzin.

4. Dzisiaj 21 X liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. i przystępujących do komunii świętej. Stąd ministranci będą nas dzisiaj liczyć przy Komunii św. i przy wychodzeniu z Kościoła.

5.  W tym tygodniu różaniec poprowadzą:

22. Poniedziałek – Klasy VIII i III Gimnazjum

23. Wtorek – Odnowa w Duchu Świętym

24. Środa – Klasy VII

25. Czwartek – Klasy VI

26. Piątek – Kręgi Rodzin

6. Jutro w poniedziałek liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II – rano i wieczorem będziemy modlić się za przyczyna św. Jana Pawła II. Rano po Mszy św. i wieczorem po różańcu będzie ucałowanie relikwii.

7. We wtorek 23 października 2018 r. Mszą Św. o godz.17.00 rozpocznie się w naszej parafii „Szkoła Modlitwy”. Formacja będzie trwała 7 tygodni. Oprócz konferencji głoszonych przez Ks. Tomasza i wspólnej modlitwy, formacja przewiduje również indywidualną pracę nad pogłębieniem modlitwy osobistej, w oparciu o podręcznik formacyjny „Szkoła Modlitwy” ks. K. Kralki. Podręcznik będzie dostępny do zakupu w cenie 25 zł. Zapraszamy wszystkich pragnących pogłębić swą relację z Bogiem nie tylko członków wspólnot parafialnych ale wszystkich parafian. Dziękuję jednocześnie ks. Tomaszowi i Odnowie za podjęcie tak ważnej w życiu wierzącego chrześcijanina tematyki jaką jest modlitwa.

8.  W środę przypada wspomnienie bł. Ks. Jana Balickiego kapłana naszej Archidiecezji – po różańcu i nowennie również ucałowanie Jego relikwii.

9.  W czwartek spotkanie kandydatów na ministrantów po Mszy św. i różańcu.

10. W piątek spotkanie Kręgów Rodzin po Mszy św. wieczornej w Domu Parafialnym – odbędzie się spotkanie patriotyczne związku ze 100-leciem odzyskania Niepodległości.

11. W dniach 3-4 listopada 2018 r. na hali MOSIR-u w Krośnie odbędzie się VIII Podkarpackie Forum Charyzmatyczne pod hasłem „Maryja przynosi Ducha”. Zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu, w roku poświęconym Duchowi Świętemu. Wymagane jest jednak wcześniejsze zgłoszenie telefoniczne. Szczegóły na ulotkach znajdujących się na stoliku z tyłu kościoła, na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.

12. Od dzisiejszej niedzieli młodzież naszej parafii z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać znicze cmentarne. Dochód jest przeznaczony na nasz KSM. Zachęcamy, aby w ten sposób wesprzeć młodzież.

13. Zbliża się listopad. Postarajmy się w miarę możliwości i sprzyjającej pogody o porządki na cmentarzu, aby nie zostawiać tej pracy na ostatnią chwilę. Natomiast porządki wokół kościoła, plebani, wikarówki, wokół Domu Parafialnego, i na Starym Kościelisku będą 03 XI – i już dzisiaj proszę o liczne przybycie.

14. W zakrystii można składać wypominki za naszych zmarłych, których będziemy polecać przez cały listopad w naszych modlitwach – prosimy zaznaczyć na kartce dzień w którym chcemy aby za tych zmarłych się modlić. Kartki na wypominki są wyłożone na ołtarzach bocznych i stoliku z gazetami.

15. Kancelaria parafialna czynna codziennie z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt w godz. 18.00 -18.30.

16. Zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę min. do Lourdes, La Salette i Fatimy rozpoczną się za tydzień od 28 X. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

17. Dzisiaj w naszej Ojczyźnie odbywają się wybory samorządowe – wybieramy radnych gminnych, powiatowych i do Samorządu Województwa oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – u nas Wójta Gminy. Zachęcam wszystkich uprawnionych do głosowania o udział w wyborach i odpowiedzialności za nasza Małą Ojczyznę.