Dzisiaj I Niedziela miesiąca – zmiana Tajemnic Różańcowych – różaniec o godz. 15.30 Dzisiaj nabożeństwo różańcowe w intencji o dobrą pogodę na czas żniw i za dzieci i młodzież wypoczywająca na wakacjach.

Z racji I niedzieli miesiąca dzisiaj adoracja do godz. 21.00 zakończona Apelem Jasnogórskim. Zachęcamy do wspólnej modlitwy. Wspólnota Odnowy w Duchu świętym zaprasza na wspólna modlitwę Wieczór Chwały od godz. 19.30 do godz. 21.00.

Dzisiaj również modlimy się za ks. Jana Marszałka któremu patronuje św. Jan Maria Vianey.

Jutro w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego

W środę po Mszy św o 19:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W sierpniu zachęcamy do podjęcia abstynencji jako daru dla drugiego człowieka, albo dziękczynienia za to, że w moim domu nie ma takiego problemu lub w intencji ludzi uzależnionych.

Prosimy o zrobienie na grobach od czwartku porządku, i przyozdobienie kwiatami grobów, gdyż zbliża się tradycyjna procesja na cmentarz 14 VIII w Wigilię Wniebowzięcia NMP. Do środy pan grabarz postara się wykosić miedzy grobami.

Prosimy o zgłaszanie chętnych na I piątki miesiąca – ludzi starszych i chorych, gdyż chcielibyśmy objąć wszystkich potrzebujących tą posługą od września. Prosimy zgłaszać tych do których nie jeździmy do końca sierpnia w zakrystii.

W tym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Stefania Kielar z ul. Szkolnej. Odbył się także w Grodzisku Dolnym pogrzeb taty ks. Grzegorza Czerwonki śp. Józefa.

Zmarł śp. Jan Lejtnar pochodzący z Krościenka z ul. Polnej, rodzina prosiła o poinformowanie, ze pogrzeb odbędzie się w Miejscu Piastowym we wtorek o godz. 16.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu….

Informacja dotycząca zaopatrzenia w worki do gromadzenia odpadów.

Urząd gminy w Krościenku Wyżnym informuję, że w przypadku wyczerpania się zapasu worków do selektywnej zbiórki odpadów, należy zakupić worki w sklepach. Jednocześnie przypominamy, że ważna jest kolorystyka worków oraz odpowiednie oznakowanie:

– do gromadzenia opakowań z tworzyw sztucznych i metali – worek żółty 120 l z napisem „tworzywa sztuczne i metale”

– do gromadzenia opakowań ze szkła – worek zielony 120 l z napisem „szkło”

– do gromadzenia opakowań z papieru i tektury – worek niebieski 120 l z napisem „papier”

Pozostałe worki na odpady biodegradowalne oraz popiół są dostępne w Urzędzie gminy.

 

Urząd Gminy w Krościenku Wyżnym informuje, że od dnia 1 sierpnia 2018 r. obowiązuje zakaz  umieszczania jabłek w workach na odpady komunalne. Właściciele nieruchomości powinni zagospodarować  ten rodzaj odpadu we własnym zakresie. Ponadto zachęcamy mieszkańców do kompostowania odpadów biodegradowalnych na terenie swoich nieruchomości.