Od 28 kwietnia do 6 maja grupa naszych parafian wraz z ks. Proboszczem Wiesławem Kałamarzem uczestniczyła w parafialnej pielgrzymce do Włoch.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Mariazell – najważniejszego Sanktuarium Maryjnego w Austrii. Tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Drugiego dnia przed południem mieliśmy okazję zwiedzić Wenecję, włoskie miasto położone „na wodzie”. Następnie udaliśmy się do Padwy, miasta związanego m.in. ze św. Antonim. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od zobaczenia miasta św. Franciszka – Asyżu. Następnie udaliśmy się do Casci, gdzie modliliśmy się przy grobie św. Rity. Tam też uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Późnym popołudniem pojechaliśmy do Nursji – miasta Św. Benedykta i Św. Scholastyki. Czwarty i piąty dzień spędziliśmy w Rzymie. Swoją wizytę w tym pięknym mieście rozpoczęliśmy od Mszy Świętej przy grobie naszego Wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II. Po zobaczeniu Bazyliki św. Piotra wyruszyliśmy na miasto, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wiele wspaniałych miejsc m.in. Piazza Navona – jeden z najsłynniejszych placów rzymskich, na którym znajduje się Fontanna Czterech Rzek, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontannę di Trevi, Forum Romanum i Koloseum. Uczestniczyliśmy także w Audiencji Generalnej na placu św. Piotra. Szóstego dnia udaliśmy się na Monte Cassino. Zobaczyliśmy Cmentarz Żołnierzy Polskich poległych w walkach o wzgórze oraz Klasztor na Monte Cassino – miejsce działalności oraz spoczynku Św. Benedykta z Nursji – twórcy reguły benedyktyńskiej.  Kolejnym punktem programu był wyjazd na najsłynniejszy europejski wulkan – Wezuwiusz. Ten dzień zakończyliśmy u Matki Bożej w Sanktuarium Królowej Różańca w Pompei. Kolejnego dnia odwiedziliśmy Monte San Angelo – miejsce objawień Św. Michała Archanioła, jedyny na świecie kościół nie ludzką ręką poświęcony oraz miasteczko związane z życiem i działalnością Św. Ojca Pio – San Giovanni Rotondo. Ósmego dnia udaliśmy się do Lanciano, sanktuarium w którym miał miejsce Cud Eucharystyczny w VIII w. Tam uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Nawiedziliśmy także Sanktuarium w Manopello, w którym przechowywane jest Święte Oblicze. Ostatni, dziewiąty dzień spędziliśmy w Loreto. W Bazylice Loretańskiej, słynącej z tego iż pod jej kopułą znajduje się domek Świętej Rodziny z Nazaretu, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Odwiedziliśmy także Cmentarz żołnierzy polskich.

GALERIA ZDJĘĆ