1.Dzisiaj Uroczystość Zesłania Dycha Świętego W naszej Parafii przeżywamy dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta msza święta o godz. 10.30.

2. Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. W tygodniu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 18.00. Jest to również Biały Tydzień dla dzieci I komunijnych – serdecznie zapraszamy ich na tygodniowe dziękczynienie za dar I Komunii Świętej. Prosimy o pozostawienie z przodu miejsc dla dzieci komunijnych.

3.Dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

4. Jutro w poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych świąt. Z racji dnia pracującego Msze św. z kazaniami w naszej parafii o godz. 7.30, 9.00 i 18.00. Jest to również dzień odpustu ku czci św. Jana Nepomucena – uroczysta Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Będzie jej przewodniczył ks. Jakub Wielgos – nasz były wikariusz. Będzie to również okazja do wyrażenia mu naszej wdzięczności za 4,5 lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Zapraszamy na nią dzieci I komunijne, członków grup którymi opiekował się ks. Jakub. Będziemy modlić się w jego intencji również z tej racji, że wczoraj miał 40 urodziny. Po Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła a po błogosławieństwie ucałowanie relikwii św. Jana Nepomucena. Dziwiło mnie że w naszej parafii nie ma relikwii św. Jana Nepomucena – a był tak czczony. Chyba Duch Święty sprawił, że czekając kiedyś w kościele na serwisanta pieca gazowego „wyszedłem” na szafę w zakrystii i przekładając puchary zobaczyłem coś – zakurzonego, pokrzywionego i z rozbitym szkłem. Po odkurzeniu ze zdziwieniem odkryłem że to relikwiarz św. Jana Nepomucena, który przeleżał tam pewnie kilkadziesiąt lat. Został on odnowiony i pozłocony – z ofiary ks. Aleksandra i śp. Zofii Florczak. Bóg zapłać za to i dzisiaj po latach będziemy mogli go uczcić.

5.W środę i czwartek o godz. 15.00 próba dzieci przed I rocznicą komunii świętej. Obecność dzieci obowiązkowa

6.W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem majowym po   św. o godz. 18.00.

7.W czwartek (24.05) przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlić się będziemy w tym dniu za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego.

8.W piątek (25.05) spowiedź święta dla uczniów klas IV, którzy przeżywać będą Rocznicę I Komunii Świętej od godz. 16.00 – 17.00. Również w piątek zapraszamy na swoje spotkanie formacyjne młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VI, VII i II gimnazjum. Początek Msza św. o godz. 18.00.

9.W najbliższą niedzielę (27.05) Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej na mszy świętej o godz. 11.00 przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Świętej.

10.Taca z dzisiejszej III niedzieli przeznaczona jest na zapłacenie rachunków za ogrzewanie kościoła – za gaz.

11.Organizowany jest wyjazd na koncert „Jednego serca – Jednego Ducha” do Rzeszowa, wyjazd w Boże Ciało (31 05) – zapisy i szczegóły u ks. Tomasza. Liczba miejsc ograniczona.

12.W Czwartek (31 05) w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Już dzisiaj proszę o przygotowanie 4 ołtarzy: naszych Strażaków, Oazę Rodzin, Akcję Katolicką oraz Siostry, p. Pelczarów i Róże Różańcowe.

13.Podziękowanie ks. Krzysztofowi, rodzicom komunijnym. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza, tron pod monstrancję. Dziękuję również za pracę przy porządkach wokół kościoła, w kościele, za wyczyszczenie posadzki i dekorację kościoła.

14.Prośba do rodziców rocznicowych o porządek wokół kościoła w sobotę przed rocznicą.

15.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Artura Lorensa. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…