Nocna Jazda Ratowników dla Olusiajazda

Szczegółowe informacje

19 maja 2018r. – to termin kolejnej Nocnej Jazdy Ratowników. Będzie to już 4. edycja wielkiej akcji charytatywnej organizowanej przez portal Krosno112.pl oraz OSP Dobieszyn. W tym roku pojedziemy dla Olusia – maleńkiego chłopca z Krościenka Wyżnego z niezwykle rzadką wadą wrodzoną Tibial hemimelia.

Rok temu, po trzeciej, bardzo udanej Nocnej Jeździe Ratowników, podczas podsumowania w sztabie organizatorów zdecydowaliśmy wspólnie, że podobne akcje będziemy organizować raz w roku – zawsze w maju, tak długo jak będziemy mogli i jak długo w ludziach, ratownikach będzie chęć pomagania i wspierania naszych działań.

Decyzja komu pomóc, zawsze jest najtrudniejszym momentem w planowaniu akcji. Po wielu spotkaniach i dyskusjach zdecydowaliśmy, że w tym roku ratownicy pojadą dla Aleksandra Kośka z Krościenka Wyżnego.

Aleksander urodził się 9 sierpnia 2017r.- Po urodzeniu okazało się, że Oluś ma zakrzywiona stópkę. Na początku lekarze zapewniali, że to tylko kosmetyka do skorygowania. Jednak rodzice byli niespokojni i zasięgnęli opinii u innych specjalistów. W szpitalu w Rzeszowie stwierdzono, że Aleksander ma niezwykle rzadką wadę wrodzoną Tibial hemimelia (TH). Hemimelia piszczelowa (brak lub niedorozwój kości piszczelowej) charakteryzuje się skróceniem chorej nogi, któremu towarzyszy deformacja stawu kolanowego i stawu skokowego – opowiada mama Olusia.

Po przykrej diagnozie rodzice dziecka uruchomili wszelkie kontakty, konsultowali przypadek z rodzicami innych dzieci z podobnymi wadami. W końcu października 2017 r. trafili do specjalisty, doktora Radlera w Wiedniu – lekarz dał im nadzieję.

Oluś musi nosić specjalny gips zmieniany co tydzień. W tym celu niezbędne są częste wyjazdy do Wiednia. Po zdjęciu ostatniego gipsu, dziecku zakłada się tzw. szynę Mitchella, która musi być noszona przez 23 godziny na dobę przez pierwsze trzy miesiące od zabiegu. Później czas jej noszenia stopniowo się skraca. Lekarze podają, że w większości przypadków musi być ona stosowana przynajmniej do 3-4 roku życia. Kolejnym, końcowym etapem będzie operacja rekonstrukcji kości i długa rehabilitacja. Rodzice konsultują również inną metodę leczenia w Stanach Zjednoczonych. Działają bardzo prężnie by dać swojemu synowi możliwość normalnego życia.

– Leczenie Olusia to droga niełatwa, wymagająca wielu wyrzeczeń i nakładu finansowego, ale jesteśmy pełni wiary i nadziei – mówią rodzice. Koszt leczenia przekracza 25 tys. euro.

Podczas akcji „Nocna Jazda Ratowników dla Olusia” będą zbierane datki na rzecz chłopca.

Ratownicy dla Olusia spotkają się 19 maja 2018r. na parkingu rafinerii ORLEN Południe w Jedliczu. W naszym portalu będziemy informować o szczegółach akcji, którą co roku rozwijamy o nowe pomysły i atrakcje. Tradycyjnie na koniec spotkania sznur samochodów ratowniczych przejedzie ulicami gmin Jedlicze, Chorkówka, Krościenko Wyżne oraz miasta Krosna. Długość trasy przejazdu będzie w tym roku wynosiła około 30 kilometrów!

Można już zgłaszać jednostki straży pożarnej ochotniczej jak i zawodowej z całej Polski do udziału w wydarzeniu. Zapraszamy wszelkie służby ratunkowe jak i mundurowe. Chcemy, aby akcja ratowników była największą imprezą tego typu w całym kraju. Każdy kto uczestniczył w akcjach, które odbyły się do tej pory, potwierdzi że emocje i atmosfera są niesamowite. Razem możemy więcej!

Obecnie dzięki Staroście Krośnieńskiemu Panu Janowi Juszczakowi, Radnej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Joannie Bril, Burmistrz Jedlicza Jolancie Urbanik oraz wielu innym mocno zaangażowanym osbom staramy się, aby ta akcja była wyjątkowa. Do współpracy zaprosiliśmy również strażaków OSP KSRG Krościenko Wyżne, skąd pochodzi mały Oluś.

Zapraszamy również firmy, instytucje, organizacje i osoby prywatne do wsparcia wydarzenia i leczenia Olusia. W myśl zasady: razem możemy więcej!

Trzy poprzednie edycje zjednoczyły setki osób i setki jednostek ratowniczych. Pierwsza akcja zorganizowana była dla Hani Gancarz, która dziś jest zupełnie zdrowa.

Druga akcja odbyła się na rzecz Łukasza Dubisa, niestety nie udało się go uratować. Zebrane środki przekazano na leczenie Oliwii Kozy i częściowo na zakup nowego wózka dla Maćka Huczwy.

Trzecia akcja na rzecz Oliwki Kozy chorej na mukowiscydozę odbyła się 20 maja 2017r. Niebawem ukaże się materiał z informacjami co słychać u Oliwki.

W celu potwierdzenia uczestnictwa w Nocnej Jeżdzie Ratowników dla Olusia prosimy o kontakt:
mail: redakcja@krosno112.pl
telefon: 601 872 050

Sponsorów i osoby chętne do współpracy prosimy o kontakt:
Marcin Mikosz – Krosno112.pl – tel. 601 872 050
Rafał Janocha – Prezes OSP Dobieszyn – tel. 501 038 446

R A Z E M M O Ż E M Y W I Ę C E J !