Zapraszamy dzisiaj na Nabożeństwo Majowe o godz. 15.30. W tygodniu nabożeństwa majowe: Msza św. o godz. 18.00, a po niej nabożeństwo. Przeżywamy również Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy zwłaszcza dzieci na nabożeństwa majowe.  Od jutra prosimy składać karteczki z dobrymi uczynkami i będą losowane figurki Matki Bożej. Jutro w poniedziałek będą losowane różańce przywiezione z Rzymu.

Dzisiaj w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego gościmy w naszej parafii ks. Ryszarda Gorowskiego, promotora Misji Księży Marianów w Rzymie. Oraz wieloletniego misjonarza w Afryce najpierw w Rwandzie a potem w Kamerunie. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na rzecz misji w Afryce.

W najbliższą niedzielę (20.05) przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Zielone Świątki a w naszej parafii jest to dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta msza święta będzie o godz., 10.30. Zapraszamy na nią rodziny dzieci komunijnych – prosimy o nie zajmowanie ławek i pozostawienie ich dla rodzin dzieci komunijnych.

We wtorek, środę i czwartek o godz. 15.00 próba dzieci I komunijnych. Obecność dzieci obowiązkowa. W czwartek na próbę zapraszamy przynajmniej jednego z rodziców.

W piątek (18.05) spowiedź święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin od godz. 16.00 – 17.30. Przygotowanie do spowiedzi rozpocznie się o godz. 15.30 nabożeństwem pokutnym.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom dzieci przystępującym do Pierwszej Komunii Świętej za prace porządkowe wykonane w kościele i placu kościelnym oraz przy plebanii. Bóg zapłać.

W poniedziałek św. św. Macieja Apostoła , po mszy św. wieczornej spotkanie PO Akcji Katolickiej.

W środę 16 V przypada święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski i Akcji katolickiej. Jest to również dzień modlitw do św. Jana Pawła II. W czasie mszy św. będą zbierane prośby do sw. Jana Pawła II.

W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Stanisława Fejkiel oraz Mirosława Lorens. Duszę zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Za tydzień  III niedziela miesiąca, składka przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła, na zapłacenie rachunków za gaz- ogrzewanie kościoła w czasie zimowym.

Zapisy na pielgrzymkę z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości na Kresy wschodnie -w dniach 13 -16 IX w zakrystii. Zapraszamy. Plan na stronie internetowej parafii.,

Ochotnicza straż pożarna w Krościenku Wyżnym informuje , ze 19 maja ( sobota) od godziny 17.00 na parkingu Rafinerii Orlen Południe w Jedliczu rozpocznie się Nocna jazda ratowników dla Olusia. Mały Olek to mieszkaniec naszej miejscowości cierpiący na bardzo rzadką chorobę- tibial hemimelia( brak kości piszczelowej ). OSP Krościenko Wyżne jako współorganizator akcji serdecznie zaprasza mieszkańców naszej miejscowości do włączenia się w zbiórkę na leczenie Olka w Stanach Zjednoczonych. Akcja Zakończy się o 22.00 w Krościenku , gdzie kolumna ponad 100 samochodów strażackich i innych służb przejedzie przez nasza miejscowość. Gorąco zapraszamy !!! Plakaty zostaną rozwieszone na tablicach w Krościenku

ZBIÓRKA  „ELEKTROŚMIECI” W GMINIE KROŚCIENKO WYŻNE

W dniu 17 maja 2018 roku Urząd Gminy w Krościenku Wyżnym organizuje odbiór ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO.

UWAGA!

Odpady będą odbierane tylko z tych nieruchomości, których właściciele zgłoszą potrzebę odbioru tego rodzaju odpadów w Urzędzie Gminy. Odpady należy zgromadzić na terenie nieruchomości. Firma przyjedzie pod wskazany adres.

Zgłoszenia  będą przyjmowane do dnia 15 maja 2018 roku, pod numerem telefonu

13 43 151 90 wew. 16, bądź osobiście w Urzędzie Gminy pok. Nr 6. Szczegółowych informacji udziela Pani Agnieszka Pelczar – inspektor w Urzędzie Gminy.

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres nieruchomości, telefon kontaktowy oraz rodzaj i orientacyjną ilość odpadu jaki chcemy oddać. Odpady odbierać będzie  Firma ELEKTRO Bogusław Bargiel z Tarnowca.

Zbierane będą następujące sprzęty: lodówki, pralki, telewizory, mikrofalówki, sprzęt komputerowy, lokówki, suszarki żelazka oraz inne sprzęty elektryczne i elektroniczne. Warunkiem jest aby były kompletne. Zbieranie niekompletnego sprzętu jest zakazane przez art. 35 ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

Zapraszamy wszystkich do skorzystania z takiej formy pozbywania się niepotrzebnych sprzętów, która niesie ze sobą mnóstwo korzyści zarówno dla mieszkańców jak również środowiska naturnego.